Tesco w styczniu i w lutym przeprowadzi zwolnienia grupowe

Autor: dlahandlu.pl 3 stycznia 2018 09:48

Tesco w styczniu i w lutym przeprowadzi zwolnienia grupowe Fot. Shutterstock.com

2 stycznia br. związkowcy z Solidarności Tesco otrzymali od Tesco Polska komunikat o zamiarze dokonania zwolnień grupowych. Przyczyną zwolnień grupowych jest reorganizacja zakładu pracy polegająca na zaprzestaniu wykonywania części działań specjalistycznych i administracyjnych lub ich znaczącej zmianie, co spowoduje konieczność zmniejszenia zatrudnienia w biurze głównym Tesco. Zwolnienia z pracy obejmą maksymalnie 70 pracowników i odbędą się w okresie 24 styczeń – 7 luty 2018 r.

O zamiarze dokonania zwolnień grupowych w biurze głównym Tesco informowało już we wrześniu ubiegłego roku. Poprzednia tura odbyła się 24 października do 30 listopada 2017 r.

Proponowane przez Tesco kryteria doboru pracowników w przypadku planowanych zwolnień to: 
- ocena roczna za rok finansowy 2016/17 oraz bieżąca ocena pracy (wyniki pracy mierzone zarówno przez ocenę tego „CO” pracownik osiągnął tj. wyniki KPI, realizacja celów, terminowość realizacji zadań, jak i tego, w jaki sposób zrealizował cele i zadania – „JAK” tj. umiejętność współpracy, rozumienie innych, gotowość do działania, przywództwo oparte na wartościach); nominacja do puli talentów; nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy; znajomość języka angielskiego; trudna sytuacja osobista.

O kolejności zwolnień decydować będzie okres zatrudnienia u pracodawcy oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/ w innych jednostkach firmy. Wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów informacyjno – doradczych - poinformowało Tesco.

Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty pracy, zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji rozwiązania umów o pracę za porozumieniem stron, składane będą wypowiedzenia umów o pracę.

Pracownikowi, w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia, przysługuje odprawa pieniężna w wysokości:
- jednomiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony w Tesco Polska sp. z o.o. krócej niż 2 lata;  dwumiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony w Tesco Polska sp. z o.o. od 2 do 8 lat; trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli pracownik był zatrudniony w Tesco Polska sp. z o.o. ponad 8 lat.

Związkowcy informują, że niebawem odbędą się konsultacje dotyczące zwolnień grupowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • klient 2018-01-07 21:09:50

  Tesco to padaczka. Obsługa marna, bo oszczędzają na zatrudnieniu. Czas, żeby ewakuowali się z Polski. Nie mają pojęcia o polskim rynku.

 • Em 2018-01-03 17:28:25

  W ciągu 3 lat to chyba piąte zwolnienia grupowe :o

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  4,77

 • Min

  3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane