2 mln zł na szkolenia franczyzowe

Autor: PAP 9 grudnia 2009 11:05

PARP przekaże w 2010 r. prawie 2 mln zł na rozwój rynku franczyzy w Polsce. Pieniądze pochodzące z UE zostaną wydane na szkolenia prowadzone w ramach programu "Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw".

Szkolenia będą prowadzone w okresie od stycznia do grudnia 2010 r. W tym czasie odbędzie się 21 szkoleń dla franczyzobiorców w największych polskich miastach oraz dwa szkolenia, w Warszawie i Katowicach, dla franczyzodawców. Weźmie w nim udział 525 osób zatrudnionych w małych i średnich firmach albo prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.


70 proc. kosztów szkoleń pokryją dotacje unijne, pozostałą część zapłacą ich uczestnicy. Nauka ma dotyczyć m.in.: kosztów inwestycji, zarządzania personelem, procesu sprzedaży i prowadzenia negocjacji, szacowania spodziewanych dochodów, zapisów umowy franczyzy.

Na polskim rynku działa obecnie 480 systemów franczyzowych. PROFIT system szacuje, że do połowy 2010 r. ich liczba powiększy się o kolejne 80. Z raportu wynika, że tylko 15 proc. firm franczyzowych jest zamykanych w ciągu pięciu pierwszych lat prowadzenia działalności. Natomiast - według danych GUS - w tym samym czasie upadłość ogłasza 75 proc. zwykłych przedsiębiorców. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane