REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

26 proc. bezrobotnych wykorzystuje dotację na założenie sklepu

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 30 listopada 2009 13:14

Powiatowe Urzędy Pracy zanim przyznają dotację na działalność gospodarczą sprawdzają wnioski pod kątem szans przetrwania firmy na rynku. Najczęściej wybierane branże przez bezrobotnych to: budownictwo, handel i usługi - podał Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA

Bezrobotni decydują się często na handel hurtowy i detaliczny (26 proc.). W tej sekcji wybieranymi dziedzinami była sprzedaż detaliczna odzieży oraz sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. 

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest prowadzenie działalności gospodarczej przez 12 miesięcy. Jeśli bezrobotny zamknie firmę przed upływem roku jest zobowiązany zwrócić przyznaną mu kwotę. Pieniądze z dotacji powinny zostać przeznaczone na pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa związanych z podjęciem działalności gospodarczej, w wysokości nie wyższej jednak, niż sześciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia (ok.18 tys. zł).
 
Podejmowanie przez bezrobotnych działalności gospodarczej ze środków Funduszu Pracy cieszy się coraz większym zainteresowaniem - wynika z raportu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). W tym roku z dotacji skorzystało już ponad 22 tys. bezrobotnych, o łącznej kwocie 386.100,7 tys. zł.
WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16019

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1215516

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA