31 maja sklepy będą nieczynne

Autor: dla handlu.pl 29 maja 2009 10:46

W niedzielę 31 maja obchodzony jest dzień Zielonych Świątek, dlatego zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy w handlu, sklepy mają być zamknięte.

Jeżeli właściciel chce, by jego sklep był tego dnia czynny musi pracować sam, lub zatrudnić osobę na zlecenie. Nie może wydać polecenia pracy osobie, zatrudnionej w sklepie.

31 maja zamknięte będą więc sklepy wielkopowierzchniowe, hipermarkety i supermarkety. Będą natomiast działały jak ostatnio donosiły media, sklepy Żabka, bo są one prowadzone przez ajentów, a nie pracowników firmy.

Od października 2007 roku w dni świąteczne obowiązuje zakaz pracy w handlu. Zasada ta nie dotyczy jednak aptek czy stacji benzynowych, do których ograniczenia te się nie stosują. - W czasie świąt rzeczywiście sprzedaż w przystacyjnych sklepach naszej sieci rośnie o około 20-30 proc. w porównaniu do dni powszednich - ocenia Marek Pietrzak, właściciel sieci stacji. - W te dni ludzie się przemieszczają i przy okazji tankowania kupują drobne rzeczy, których nie zdążyli kupić wcześniej. To, że obowiązuje w tym czasie zakaz handlu nie ma aż tak istotnego znaczenia, tym bardziej, że w mniejszych miejscowościach właściciele często sami stają za ladą i ich sklepy nie są zamknięte, dodaje Marek Pietrzak.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,94

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane