4 mln zł na modernizację zielonogórskiego bazaru

Autor: Gazeta Lubuska 6 kwietnia 2010 11:35

Bazar Konfin z Zielonej Góry ma zostać zmodernizowany. Chcemy tu postawić budynek handlowo-usługowy i parking na sto samochodów. Miasto przekazało nam już dokument o warunkach zabudowy. Z uwagi na koszt planowanej inwestycji, która wyniesie ok. 4 mln zł, pawilon stanie najwcześniej za dwa lata - wyjaśnia na łamach Gazety Lubuskiej Waldemar Bukowiecki, prezes Konfinu.

Jak podaje Gazeta Lubuska, na sąsiedztwo bazaru Konfin narzekają lokatorzy pobliskiej kamienicy. Według nich targowisko tonie w śmieciach. Lokatorzy mają też dość hałasu dochodzącego ze straganów.  - Przed wjazdem na podwórze jest znak zakazu ruchu, ale nikt go nie respektuje. Kupcy parkują samochody pod oknami mieszkań. Na chodniku handlować nie można, ale nikt się tym nie przejmuje - wyliczają mieszkańcy.

Mieszkańcy podkreślają, że nie chcą wyrzucać kupców, bo rozumieją, że ci muszą z czegoś żyć. Chcą tylko, aby miasto połączyło pobliski parking z terenem targowiska, a mieszkańcom umożliwiło za przystępną cenę wykup podwórza wraz z drogą dojazdową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane