REKLAMA
REKLAMA

50 tys. zł za nowe pawilony na targowisku Górniak

Autor: Dziennik Łódzki 18 sierpnia 2009 11:46

Na poczatku września rozpocznie się przebudowa targowiska Górniak. Potrwa ponad rok. W pierwszym etapie powstaną nowe pawilony od strony ulicy Piotrkowskiej oraz po południowej stronie hali targowej, między ulicami Piotrkowską i Wólczańską. Ma w nim być 85 boksów - czytamy w Dzienniku Łódzkim.

REKLAMA

Pawilony mają być gotowe na początku przyszłego roku, a już na wiosnę rozpocznie się druga część remontu - budowa hali z 45 boksami, a obok 130 miejsc dla handlu obwoźnego w wiatach oraz pod gołym niebem. Charakterystyczną cechą rynku będą dachy ozdobione półłukami w stylu opery z Sydney. Całość ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

 

Najpóźniej za dwa tygodnie kupcy z południowego ciągu budek z dżinsami i warzywami zostaną przeniesieni na plac pośrodku rynku albo do murowanych pawilonów, w których kiedyś sprzedawano meble. Budki sąsiadujące z budową będą cofnięte o kilka metrów do środka targu.

Zbigniew Egierski, przewodniczący Stowarzyszenia Kupców i Producentów Rolnych Górniak, uspokaja, że przebudowa nie sparaliżuje handlu.

Kupcy zapłacą za pawilony po 50 tys. złotych. Cena dzierżawy i wysokość opłat eksploatacyjnych się nie zmienią. Jak zapewnia zarząd - ceny i charakter Górniaka także. 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11855

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA