Partner portalu: City Board
Jesteś tutaj:   Wiadomości

Auchan o fuzji: Do czasu podpisania ostatecznej umowy obie firmy działają jako odrębne przedsiębiorstwa

Rzecznik prasowy sieci Auchan poproszona o komenatarz w sprawie fuzji sieci Real i Auchan powiedziała serwisowi dlahandlu.pl: - Do czasu zawarcia ostatecznej umowy między Auchan Groupe i Metro Group nasze dwie firmy działają jako odrębne przedsiębiorstwa - mówi Dorota Patejko, rzecznik prasowy Auchan Polska.

Środa,  22 sty 2014  13:46 » czytaj więcej

Diverse najemcą Outlet Lublin i Białystok

Do grona najemców Outlet Center w Lublinie i Białymstoku dołączyła firma ETOS SA z Gdańska, właściciel sieci odzieżowej DIVERSE.

Środa,  22 sty 2014  13:34 » czytaj więcej

Biedronka o planach rozwoju marki własnej

- W naszym asortymencie obecnie ok. 60 proc. stanowią marki dedykowane sieci Biedronka. Marki własne, tworzone przez dystrybutorów, coraz częściej są traktowane i odbierane przez klientów jako samodzielne, silne brandy, na równi z producenckimi. Marka produktu jest tylko jednym z czynników, którymi kierują się klienci przy wyborze produktu - na równi z jego składem, jakością czy opakowaniem - komentuje Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska S.A.

Środa,  22 sty 2014  13:24 » czytaj więcej

Polscy detaliści będą rosnąć poprzez wzrost powierzchni sklepowej za granicą

Mimo poprawy potencjału wzrostu sprzedaży LFL w sklepach w Polsce, głównym czynnikiem wzrostu dla polskich detalistów w 2014 r. pozostanie wzrost powierzchni sklepowej za granicą - oceniają analitycy DI Investors. Podnoszą rekomendację LPP do "neutralnie" z "redukuj", a wycenę Eurocash obniżają do 37 zł z 50 zł.

Środa,  22 sty 2014  12:53 » czytaj więcej

Kolejny sklep Viando w Warszawie

Delikatesy mięsne Viando otworzyły kolejny sklep w Warszawie. Placówka mieści się przy ulicy Wąwozowej 36.

Środa,  22 sty 2014  11:50 » czytaj więcej
Czerwona Torebka przyspieszy z ekspansją Małpki Express, celuje w 2500 sklepów w ciągu 7 lat

Czerwona Torebka przyspieszy z ekspansją Małpki Express, celuje w 2500 sklepów w ciągu 7 lat

Czerwona Torebka chce zarządzać siecią 2.500 Małpek Express do końca 2021 r. - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Przemysław Schmidt, członek rady nadzorczej spółki Czerwona Torebka. W 2014 roku spółka...

Środa,  22 sty 2014  11:40 » czytaj więcej

W Radomiu powstanie park handlowy

W Radomiu przygotowywana jest koncepcja nowego parku handlowego. Retail Park Radom będzie jedynym tego typu obiektem we wschodniej części miasta. Otwarcie planowane jest na II kwartał 2015 roku.

Środa,  22 sty 2014  11:15 » czytaj więcej

Sprzedaż bezpośrednia wejdzie w nowe segmenty produktów, w tym spożywcze i kosmetyki funkcjonalne

W 2014 r. branża sprzedaży bezpośredniej (w tym także MLM) ma szansę odnotować wzrost obrotów. Szacunki firmy InSee wskazują, że osiągnie on w Polsce poziom ok. 10-12 proc. Do takich prognoz skłaniają przede wszystkim dane dotyczące dotychczasowego tempa rozwoju tej branży w naszym kraju, potencjał firm w zakresie uruchomienia nowych kanałów sprzedaży poprzez tworzenie sieci partnerskich oraz rozszerzenie portfela o nowe segmenty produktów, takie jak np. kawa, herbata czy też tzw. kosmetyki funkcjonalne.

Środa,  22 sty 2014  10:19 » czytaj więcej

PIH: Przejęcie Reala przez Auchan nie jest zagrożeniem dla małych sklepów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie hipermarketu Real przez Auchan. Zgoda ta ma charakter warunkowy, gdyż Auchan będzie musiał w ciągu półtora roku od zakończenia transakcji sprzedać część swoich placówek. Zdaniem przedstawicieli środowiska właścicieli małych i średnich sklepów nie jest to zagrożenie dla mniejszych placówek. Groźniejszy jest dynamiczny rozwój dyskontów.

Środa,  22 sty 2014  10:06 » czytaj więcej

Apsys zapowiada rozruch budowy CH Łacina

Inwestor CH Łacina, firma Apsys, zapowiada rozruch budowy: wykonawca do końca marca ma wystartować z pierwszymi pracami. Pierwotny termin zakończenia budowy to 2015 rok - podaje "Głos Wielkopolski".

Środa,  22 sty 2014  09:56 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH