Partner portalu: City Board
Jesteś tutaj:   Wiadomości

Sprzedaż bezpośrednia wejdzie w nowe segmenty produktów, w tym spożywcze i kosmetyki funkcjonalne

W 2014 r. branża sprzedaży bezpośredniej (w tym także MLM) ma szansę odnotować wzrost obrotów. Szacunki firmy InSee wskazują, że osiągnie on w Polsce poziom ok. 10-12 proc. Do takich prognoz skłaniają przede wszystkim dane dotyczące dotychczasowego tempa rozwoju tej branży w naszym kraju, potencjał firm w zakresie uruchomienia nowych kanałów sprzedaży poprzez tworzenie sieci partnerskich oraz rozszerzenie portfela o nowe segmenty produktów, takie jak np. kawa, herbata czy też tzw. kosmetyki funkcjonalne.

Środa,  22 sty 2014  10:19 » czytaj więcej

PIH: Przejęcie Reala przez Auchan nie jest zagrożeniem dla małych sklepów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie hipermarketu Real przez Auchan. Zgoda ta ma charakter warunkowy, gdyż Auchan będzie musiał w ciągu półtora roku od zakończenia transakcji sprzedać część swoich placówek. Zdaniem przedstawicieli środowiska właścicieli małych i średnich sklepów nie jest to zagrożenie dla mniejszych placówek. Groźniejszy jest dynamiczny rozwój dyskontów.

Środa,  22 sty 2014  10:06 » czytaj więcej

Apsys zapowiada rozruch budowy CH Łacina

Inwestor CH Łacina, firma Apsys, zapowiada rozruch budowy: wykonawca do końca marca ma wystartować z pierwszymi pracami. Pierwotny termin zakończenia budowy to 2015 rok - podaje "Głos Wielkopolski".

Środa,  22 sty 2014  09:56 » czytaj więcej

McDonald's wprowadza samoobsługowe kioski do zamówień

McDonald's Polska jest na etapie wprowadzania do swoich restauracji kiosków zamówieniowych, które mają na celu ułatwienie klientowi złożenie zamówienia oraz przyspieszenie jego realizacji. Sieć chce wprowadzić 7 tysięcy takich kiosków w swoich restauracjach w całej Europie - pisze portal pieniadze.gazeta.pl

Środa,  22 sty 2014  09:43 » czytaj więcej

Argentyna ograniczyła możliwość e-zakupów

Rząd Argentyny ograniczył możliwości zakupów za pośrednictwem internetu aby zmniejszyć ucieczkę kapitału za granicę. Obywatele tego kraju aby dokonywać zakupów w ten sposób będą musieli uzyskać uprzednio zgodę władz.

Środa,  22 sty 2014  09:35 » czytaj więcej

Polska ma olbrzymi potencjał dla nowoczesnych form płatności

Płatności mobilne to obecnie bardzo niewielki obszar rynku, o który toczy się niezwykle zacięta bitwa między sektorem bankowym, sprzedaży detalicznej i telekomunikacyjnym. Teraz ten rynek jest niewielki, ale w przyszłości może być potężny - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", Marcin Kotlarek z BCG.

Środa,  22 sty 2014  09:33 » czytaj więcej

Five o'clock najemcą Starego Browaru

21 stycznia w Starym Browarze pojawił się sklep "Five o'clock" z herbatami i kawami. Punkt o powierzchni 19 mkw. mieści się przy „Piotrze i Pawle" (Atrium -1).

Środa,  22 sty 2014  09:28 » czytaj więcej

PARPA: W Polsce jeden sklep monopolowy przypada na 300 mieszkańców

Krzysztof Brzózka z Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w wywiadzie dla gazeta.pl powiedział, że jeden punkt sprzedaży alkoholu w Polsce przypada na mniej więcej 300 mieszkańców.

Środa,  22 sty 2014  09:26 » czytaj więcej

Rusza program szkoleniowy "Kobiety 50+ Talenty Wiedzy"

Polska Izba Handlu, Społem WSS Śródmieście oraz Consorzio SIR Solidarieta`in Rete zapoczątkowały projekt szkoleniowy "Kobiety 50+ Talenty Wiedzy". Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw handlowych działających na terenie województwa mazowieckiego, zatrudniających kobiety powyżej 50 roku życia.

Środa,  22 sty 2014  09:22 » czytaj więcej

Restauracja Bawełna zajęła w Manufakturze 400 mkw.

W styczniu do grona najemców gastronomicznych Manufaktury dołączyła restauracja Bawełna. Nowy lokal zajmuje trzy poziomy o łącznej powierzchni ponad 400 mkw.

Wtorek,  21 sty 2014  21:27 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH