Czwartek, 23 października 2014 r.
Jesteś tutaj:   Wiadomości

Zmiany w prawie nadal problematyczne dla małych sklepów

11 lipca br. komisja sejmowa przegłosowała projekt zakładający, że kradzież do wartości jednej czwartej wysokości minimalnego wynagrodzenia (obecnie to 1600 zł brutto) nie będzie przestępstwem.

Środa,  17 lip 2013  12:07 » czytaj więcej

Przetarg na Rabat Service odwołany

Kilka dni temu syndyk masy upadłości Rabat Service odwołał przetarg na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli spółki, ogłoszenie drugiego przetargu planowane jest na...

Środa,  17 lip 2013  11:24 » czytaj więcej

Sklepy mogą zarobić na "ustawie śmieciowej". Sprzedaż specjalnych pojemników rośnie o 600 proc.

Nowa "ustawa śmieciowa" wywołała burzę pytań i wątpliwości dotyczących zasad segregacji odpadów. Jak informuje sieć Tesco są również inne, zaskakujące efekty nowego prawa. W sklepach bestsellerami pierwszych dni lata są pojemniki do segregacji odpadów i zgniatarki do butelek i puszek. Zaś same super- i hipermarkety zachęcają do bezpłatnego pozostawiania w nich wybranych odpadów.

Środa,  17 lip 2013  10:45 » czytaj więcej

Inter IKEA czeka na decyzję UOKiK-u ws. Wola Park

15 lipca Inter Ikea złożyła w UOKiK-u wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Wola Park. Sprawa jest w toku.

Środa,  17 lip 2013  10:30 » czytaj więcej

Rank Progress: Jan Mroczka chce przejąć akcje Andrzeja Bartnickiego

Jan Mroczka planuje wykupić 30 proc. udziałów w Rank Progressie, których obecnym właścicielem jest jego wieloletni wspólnik - Andrzej Bartnicki - informuje Parkiet. Prezes spółki firmy prowadzi już w tej sprawie rozmowy z zagraniczną instytucją finansową.

Środa,  17 lip 2013  10:26 » czytaj więcej

Nowi najemcy w Fashion House Outlet Centre Sosnowiec

W ostatnich tygodniach do grona najemców Fashion House Outlet Centre w Sosnowcu dołączyło 5 nowych marek: Mustang, Salomon, Regatta, Hi-Tec oraz Brugi.

Środa,  17 lip 2013  10:22 » czytaj więcej

Ruszył 42. sklep pod szyldem Alma Market

Olsztyńska Alma zlokalizowana jest w samym sercu Centrum Handlowego Alfa. Powierzchnia sprzedaży nowych delikatesów to ponad 1100 mkw. Asortyment obejmuje kilkadziesiąt tysięcy produktów, z czego kilka tysięcy to produkty importowane sprowadzane na wyłączność dla klientów Almy.

Środa,  17 lip 2013  10:11 » czytaj więcej

KE proponuje radykalną redukcję opłaty interchange

Jest ona pobierana, gdy korzystamy z kart debetowych i kredytowych. Z najnowszego projektu KE wynika, że docelowo w przypadku debetowych miałaby zostać całkowicie zlikwidowana. W przypadku kredytowych - ograniczona do 0,3 proc. W odniesieniu do transakcji wewnątrz kraju pojawią się okresy przejściowe. Nie będą one dotyczyły transakcji międzynarodowych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Środa,  17 lip 2013  09:06 » czytaj więcej

W Płocku powstaje sklep Leroy Merlin. Będzie to jeden z największych obiektów sieci w Polsce

Ruszyły prace na budowie Leroy Merlin w Płocku. Będzie to 12. sklep tej sieci zrealizowany przez firmę Skanska. Wartość inwestycji wyniesie ponad 30 mln zł netto.

Wtorek,  16 lip 2013  19:02 » czytaj więcej

A.Blikle stawia na franczyzę

Firma A.Blikle chce w Warszawie otwierać własne placówki w bardzo dobrych lokalizacjach i szacuje, że rocznie będzie otwierać 4-6 lokali. Natomiast poza rynkiem warszawskim sieć kawiarni będzie rozwijać się poprzez franczyzę - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Mark Forkun, prezes firmy.

Wtorek,  16 lip 2013  16:32 » czytaj więcej

POLECAMY W SERWISACH