Agap ze względu na kryzys odkłada inwestycję

Autor: portalspozywczy.pl 6 lutego 2009 14:21

Działająca na terenie województwa lubuskiego sieć sklepów Agap odkłada budowę obiektu w Deszcznie k. Gorzowa Wielkopolskiego. Plany spółki zakładają zburzenie zakupionego wcześniej sklepu i postawienie nowej placówki o powierzchni ok. 400 mkw.

- Ze względu na niepewną sytuację na rynku i przewidywane przez nas zmniejszenie obrotów postanowiliśmy jednak wstrzymać się z tą inwestycją. Mamy nadzieję, że za kilkanaście miesięcy będziemy mogli wrócić do realizacji naszych planów - mówi Grzegorz Szymczak, prezes Agapu.
Kierownictwo firmy myśli również o uruchomieniu sprzedaży zdalnej za pośrednictwem Internetu lub telefonu, choć Szymczak zastrzega, że na razie jest to wstępny pomysł, który nie wiąże się z żadnymi konkretnymi przygotowaniami. - W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków istnieje znaczna grupa konsumentów, którzy mają mało czasu i dużo pieniędzy, dla których możliwość dokonania szybkich zakupów przez Internet jest dużym udogodnieniem.

W Gorzowie Wielkopolskim, gdzie mieszka zaledwie ok. 120 tys. ludzi sytuacja jest trochę inna. Wprowadzenie takiej usługi musi być dobrze przemyślane, bo trzeba znaleźć klienta, który będzie chciał zrobić zakupy na większą sumę, tak aby kalkulowały się koszty transportu - podkreśla Grzegorz Szymczak. W sieci Agap działa aktualnie 12 sklepów zlokalizowanych w Gorzowie Wlkp. i okolicach. Przeciętna powierzchnia pojedynczej placówki to 300 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane