Alkohol w Domu Poselskim jest sprzedawany bez zezwolenia

Autor: Fakt 19 marca 2010 10:24

Sklep monopolowy w Domu Poselskim działa zaledwie 15,5 metra od kaplicy, co jest niezgodne z przepisami obowiązującymi na terenie Warszawy. Urzędnicy odebrali sejmowemu sklepikowi koncesję na alkohol. A mimo to handel wódką kwitnie - czytamy w Fakcie.

Zgodnie z prawem alkohol można sprzedawać w odległości co najmniej 50 metrów od kaplicy. Koncesja na sprzedaż alkoholu w tym sklepie została wydana przez stołeczny ratusz w 2005 roku. Jednak nowe władze Warszawy uznały, że sprzedaż wyskokowych trunków na terenie Sejmu jest sprzeczna z prawem. - Dwukrotnie skierowaliśmy do Kancelarii Sejmu propozycję zmiany lokalizacji punktu sprzedaży alkoholu. W związku z brakiem odpowiedzi, decyzja o zezwoleniu na jego sprzedaż decyzją prezydenta została uchylona - wyjaśnia Faktowi Marcin Ochmański z warszawskiego ratusza.
Właściciel sklepu odwołał się od tej decyzji. Nic nie wskórał, bo samorządowe Kolegium Odwoławcze pod koniec lutego uznało jednak, że to prezydent Warszawy miała rację. - Decyzje są ostateczne. Wspólnicy winni zaprzestać sprzedaży - dodaje Ochmański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,29

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane