REKLAMA
REKLAMA

Analitycy: W 2010 roku branża hurtowa będzie się konsolidować

Autor: portalspozywczy.pl 15 stycznia 2010 09:28

- Duzi handlowi gracze będą w tym roku przejmować małe hurtownie, które samodzielnie nie będą w stanie działać w perspektywie kilku lat - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Kamil Szlaga, analityk KBC Securities.

REKLAMA

- Niewielkie hurtownie mają coraz mniejsze szansę utrzymania się na rynku i rywalizowania z gigantami m.in. takimi jak Eurocash, Makro czy Emperia. Dlatego właściciele firm, którzy prowadzą zdrowy biznes, by uchronić się przed bankructwem, będą coraz częściej decydować się na sprzedaż biznesu - mówi Kamil Szlaga.

Jego zdaniem akwizycje małych firm pozwalają największym graczom zwiększać skalę biznesu a także umocnić się lokalnie.
- Do tego małe akwizycje wymagają mniejszych nakładów finansowych i ryzyko takiej transakcji jest obniżone, dlatego duże firmy chętnie się na nie decydują. Poza tym połączenie dwóch dużych zdrowych organizmów jest dużo trudniejsze od wielu drobnych akwizycji, dokonywanych przez większego gracza - mówi Kamil Szlaga.
Jego zdaniem potwierdzeniem tego może być grudniowa transakcja Eurocashu, który kupił spółkę Batna, która prowadziła trzy hurtownie cash&carry w rejonie Warszawy.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA