Analitycy: W 2010 roku branża hurtowa będzie się konsolidować

Autor: portalspozywczy.pl 15 stycznia 2010 09:28

- Duzi handlowi gracze będą w tym roku przejmować małe hurtownie, które samodzielnie nie będą w stanie działać w perspektywie kilku lat - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Kamil Szlaga, analityk KBC Securities.

- Niewielkie hurtownie mają coraz mniejsze szansę utrzymania się na rynku i rywalizowania z gigantami m.in. takimi jak Eurocash, Makro czy Emperia. Dlatego właściciele firm, którzy prowadzą zdrowy biznes, by uchronić się przed bankructwem, będą coraz częściej decydować się na sprzedaż biznesu - mówi Kamil Szlaga.

Jego zdaniem akwizycje małych firm pozwalają największym graczom zwiększać skalę biznesu a także umocnić się lokalnie.
- Do tego małe akwizycje wymagają mniejszych nakładów finansowych i ryzyko takiej transakcji jest obniżone, dlatego duże firmy chętnie się na nie decydują. Poza tym połączenie dwóch dużych zdrowych organizmów jest dużo trudniejsze od wielu drobnych akwizycji, dokonywanych przez większego gracza - mówi Kamil Szlaga.
Jego zdaniem potwierdzeniem tego może być grudniowa transakcja Eurocashu, który kupił spółkę Batna, która prowadziła trzy hurtownie cash&carry w rejonie Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,89

  • Śr

    2,64

  • Min

    2,16

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane