Automat w sklepie szansą na dodatkowy zysk

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 14 lipca 2009 08:58

Automat w sklepie szansą na dodatkowy zysk

Coraz częściej punktom handlowym zaczynają towarzyszyć automaty o niskich wygranych. Stanowią one swego rodzaju usługę dodatkową dla klientów ale również mogą być źródłem zysków. - Według danych Ministerstwa Finansów średni dochód z jednego automatu do gier to ok. 4000 zł miesięcznie. Od tej kwoty należy jednak odliczyć obowiązkowy podatek w wysokości 180 euro od urządzenia - powiedziała nam Katarzyna Stamatel, rzecznik prasowy Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.

Według niej pozostała kwota zazwyczaj dzielona jest po połowie między właściciela lokalu a operatora urządzenia. - Warunki współpracy ustalane są indywidualnie między właścicielem punktu a operatorem. Zazwyczaj dzieli się zysk z gry, pomniejszony o należny podatek - wyjaśnia nasza rozmówczyni.
Należy jednak pamiętać , że czerpanie zysków z automatów poddane jest poważnym ograniczeniom. - Automaty o niskich wygranych mogą być ustawiane co najwyżej po trzy w jednym punkcie. Sam punkt musi spełniać wymogi prowadzenia działalności (lokal gastronomiczny, usługowy, handlowy). Musi on ponadto być oddalone o minimum 100 m od szkół, placówek wychowawczych oraz miejsc kultu religijnego - wyjaśnia Katarzyna Stamatel.
Szczegółowe kwestie dotyczące czerpania korzyści z automatów o niskich wgranych reguluje ustawa o grach i zakładach wzajemnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • anty automaty 2009-08-30 16:09:08

  Automaty to odstraszacze klientów, zazwyczaj stoją za nimi podejrzani goście. Na automatach najczęściej grają ludzie których Pani domu woli nie spotykać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,36

 • Śr

  3,76

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane