Automat w sklepie szansą na dodatkowy zysk

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 14 lipca 2009 08:58

Automat w sklepie szansą na dodatkowy zysk

Coraz częściej punktom handlowym zaczynają towarzyszyć automaty o niskich wygranych. Stanowią one swego rodzaju usługę dodatkową dla klientów ale również mogą być źródłem zysków. - Według danych Ministerstwa Finansów średni dochód z jednego automatu do gier to ok. 4000 zł miesięcznie. Od tej kwoty należy jednak odliczyć obowiązkowy podatek w wysokości 180 euro od urządzenia - powiedziała nam Katarzyna Stamatel, rzecznik prasowy Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urządzeń Rozrywkowych.

Według niej pozostała kwota zazwyczaj dzielona jest po połowie między właściciela lokalu a operatora urządzenia. - Warunki współpracy ustalane są indywidualnie między właścicielem punktu a operatorem. Zazwyczaj dzieli się zysk z gry, pomniejszony o należny podatek - wyjaśnia nasza rozmówczyni.
Należy jednak pamiętać , że czerpanie zysków z automatów poddane jest poważnym ograniczeniom. - Automaty o niskich wygranych mogą być ustawiane co najwyżej po trzy w jednym punkcie. Sam punkt musi spełniać wymogi prowadzenia działalności (lokal gastronomiczny, usługowy, handlowy). Musi on ponadto być oddalone o minimum 100 m od szkół, placówek wychowawczych oraz miejsc kultu religijnego - wyjaśnia Katarzyna Stamatel.
Szczegółowe kwestie dotyczące czerpania korzyści z automatów o niskich wgranych reguluje ustawa o grach i zakładach wzajemnych.
Podobał się artykuł? Podziel się!
  • anty automaty 2009-08-30 16:09:08

    Automaty to odstraszacze klientów, zazwyczaj stoją za nimi podejrzani goście. Na automatach najczęściej grają ludzie których Pani domu woli nie spotykać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10941

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane