REKLAMA
REKLAMA

Automaty mogą stać się zagrożeniem dla sklepów

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 30 marca 2010 14:25

Polski rynek jest bardzo perspektywiczny i chłonie nowe rozwiązania w handlu, dlatego zdaniem ekspertów sprzedaż samoobsługowa będzie się rozwijać. Jednak w tej chwili, gdybyśmy chcieli dogonić zachodnich sąsiadów, w Polsce musiałoby powstać około 200 tysięcy automatów, czyli pięć razy tyle, ile już funkcjonuje - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

REKLAMA

Obecnie na jeden automat w kraju przypada 950 osób. W Europie jest to około 90-100 osób, a w Japonii, gdzie w automatach można kupić nawet jajka.
Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna dane mówią więc same za siebie i okres żniw dopiero przed nami. Wysypu samoobsługowych automatów należy spodziewać się w 2012 r. na piłkarskie mistrzostwa, szczególnie że rozwój infrastruktury drogowej, hotelowej, towarzyszący organizacji imprezy sprzyja powstawaniu nowych lokalizacji, w których można ustawiać automaty.
W tym roku może powstać kolejnych 5-10 tys. nowych urządzeń. To budzi obawy ze strony sklepów i punktów gastronomicznych, dla których automaty mogą być pewnym zagrożeniem.

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12491

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA