Banderole hamują sprzedaż papierosów

Autor: Rzeczpospolita 7 sierpnia 2009 09:58

Nie ma efektów nowelizacji ustawy akcyzowej. Hurtownie i sklepy nadal nie chcą handlować papierosami ze starymi banderolami - informuje Rzeczpospolita.

Dzięki przepisom, które weszły w życie 1 lipca, branża tytoniowa miała wyjść z impasu. Dziś firmy tytoniowe przyznają, że sytuacja jest wciąż patowa. - Producenci nadal mają zapasy ze starymi znakami akcyzy, a co gorsza, nie mogą ich sprzedać - mówi "Rz" Krzysztof Kępiński, kierownik ds. relacji z rządem w British American Tobacco.

Przepisy weszły w życie, a hurtownie i sklepy nadal nie chcą kupować od producentów papierosów ze starymi znakami. Odmawiają nawet wtedy, gdy to koncerny biorą na siebie koszt naklejenia banderoli legalizacyjnej. Tłumaczą, że palacze w Polsce przyzwyczaili się, że cena papierosów jest wydrukowana na paczce. - Tymczasem ceny z doliczoną banderolą legalizacyjną nie ma na opakowaniu, co może prowadzić do nieporozumień - uważa Hubert Zawadzki, rzecznik Philip Morris Polska, lidera rynku papierosów.

Koncerny tytoniowe są przekonane, że nowe przepisy przyniosłyby większe efekty, gdyby Ministerstwo Finansów przeprowadziło akcję informacyjną na temat banderol legalizacyjnych. Jednak Witold Lisicki z resortu finansów wyjaśnił "Rz", że ministerstwo nie planuje uświadamiać ani sprzedawców, ani palaczy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane