Bankomaty coraz popularniejsze wśród klientów sklepów przystacyjnych

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 21 lipca 2009 08:54

Bankomaty coraz popularniejsze wśród klientów sklepów przystacyjnych

Z roku na rok rośnie zainteresowanie usługami dodatkowymi oferowanymi za pośrednictwem bankomatów i terminali na stacjach paliw. Zdaniem przedstawicieli firmy Euronet poziom transakcyjności bankomatów zlokalizowanych na stacjach zbliżony jest już do średniego poziomu transakcyjności wszystkich urządzeń należących do sieci.

- Wiąże się to z faktem, że stacje paliw - jako jeden ze strategicznych kanałów dystrybucji usług dodatkowych- muszą spełnić takie same kryteria atrakcyjności dla klientów jak pozostałe lokalizacje - tzn. znajdują się w kluczowych punktach miasta, mają ciekawe otoczenie, zlokalizowane są w pobliżu innych punktów handlowo-usługowych - wylicza Anna Rogacewicz, dyrektor działu rozwoju sieci Euronet. Według niej najlepszym świadectwem popularności bankomatów na stacjach paliw jest ciągły rozwój sieci tych urządzeń. Aktualnie Euronet posiada ponad 130 bankomatów zlokalizowanych w przystacyjnych sklepach.

- Stacje paliw są jednym z kluczowych kanałów dystrybucji naszych usług. Przyczynia się do tego m.in. specyfika transakcji wypłat gotówki czy doładowań kont telefonów, jakich dokonać można za pośrednictwem bankomatów i terminali Euronetu. Klienci chętnie korzystają z tego typu usług przy okazji regularnych wizyt na stacji paliw czy też w trakcie dłuższej podróży, co zapewnia im oszczędność czasu - podkreśla nasza rozmówczyni.

Z bankomatów Euronet można korzystać na stacjach takich sieci jak BP, Statoil, Shell, Orlen czy od niedawna Lukoil, który prowadzi testowy projekt bankomatów na 15 stacjach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane