Bardziej niż na obniżki cen prądu, sklepikarze liczą na własne oszczędności

Autor: dla handlu.pl 3 czerwca 2009 08:58

Bardziej niż na obniżki cen prądu, sklepikarze liczą na własne oszczędności

W związku ze słabnącym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, przedsiębiorstwa elektryczne zamierzają konkurować ze sobą obniżkami cen prądu. Jednak na razie niewiele sklepów decyduje się na zmianę dostawcy energii.

- Rynek energii, wydaje się na razie odporny na konkurencję. Nie to co w branży telekomunikacyjnej, gdzie zmieniając operatora można naprawdę sporo zaoszczędzić - mówi Krzysztof Kowalnik, właściciel sieci PSH Promyk. Średnio sklep, należący do sieci, za miesiąc płaci ok. 1000 zł za prąd. Zimą rachunek jest wysoki ze względu na ogrzewanie, latem bo pracuje klimatyzacja.

Ostatnio obniżkę cen prądu zaproponowała firma Vatenfall. Dla firm będzie to mniej o 5-7 proc. Jednak jest to niewielki spadek w porównaniu z końcem 2007 roku, od kiedy energia podrożała blisko o 100 proc. - Taki spadek cen nie jest wart zmiany operatora, bo przejrzenie taryfy i zorientowanie się w ewentualnych korzyściach, zajmuje zbyt dużo czasu - mówi Krzysztof Kowalnik.

Dlatego jego firma stara się zmniejszyć opłaty za prąd zmieniając rodzaj opraw oświetleniowych na LED, zmieniając taryfę z dwuzmianowej na jednozmianową. - Nie stać nas niestety na wymianę starszego sprzętu chłodniczego na nowszy. Staramy się za to przekonać naszych dostawców, by wymienili nam lodówki, w których trzymamy ich towar na oszczędniejsze - dodaje Krzysztof Kowalnik. Takie działania pozwalają zmniejszyć zużycie energii o ok. 10 proc.

Polska Sieć Handlowa Promyk skupia 65 małych, głównie wiejskich sklepów w województwie świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim oraz w południowej części województwa mazowieckiego. Członkowie sieci funkcjonują w oparciu o umowę partnerską, ale uczestnictwo w grupie jest bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane