Bazar na Antoniuku będzie miał mocną reklamę

Autor: Gazeta Wyborcza 29 lipca 2009 10:15

Kupcy liczyli, że rozpoczną działalność na nowym bazarze przy ul. Wierzbowej jeszcze w lipcu, ale magistrat przyznaje, że to niemożliwe. Otwarcie uzależnione jest bowiem od prac drogowych na Antoniuku Fabrycznym. Za opóźnienie miasto chce zafundować kupcom reklamę - podaje Gazeta Wyborcza.

Na bazarze Włókniarz, jak się nazywa nowe miejskie targowisko - naprzeciw bloków Jaz-Budu i w pobliżu Klubu Rozrywki Krąg - dobiegają końca prace budowlane. Część kupców właściwie może już zajmować stanowiska o powierzchni ok. 10 m kw., których jest prawie 180. Wszystkie są od dawna zarezerwowane. Niektóre będą dzierżawione, ale można je wykupić na własność za niemal 14 tys. zł. Będzie oświetlony i monitorowany przez całą dobę, a funkcjonować ma codziennie od 6 do 17. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano parking na kilkaset aut.

- Zamierzaliśmy otworzyć bazar w lipcu, ale jesteśmy uzależnieni od urzędu miejskiego. Nie chcemy robić kłopotu, dlatego wstrzymaliśmy się z otwarciem do momentu zakończenia prac drogowych - mówi Mirosław Szłabowicz, współwłaściciel spółki EMS Bazar Włókniarz.

- Jako rekompensatę za to opóźnienie gwarantujemy kupcom dobrą reklamę. Już planujemy dużą kampanię w mieście, aby ściągnąć na otwarcie jak najwięcej klientów - dodaje inny współwłaściciel i pomysłodawca nowej giełdy Emil Mańkowski. - Jesteśmy pewni, że będzie to najpopularniejszy bazar w mieście ze świeżymi, tańszymi owocami i warzywami, nabiałem, mięsem i wieloma innymi produktami, bo lepszej lokalizacji w pobliżu centrum nie mogliśmy sobie wymarzyć. Nawet, gdybyśmy mieli drugie tyle miejsc, byliby chętni, bo ciągle zgłaszają się do nas kolejni kupcy, także ci handlujący wcześniej przy Jurowieckiej, ale i bezrobotni, którzy chcieliby otworzyć tu swój interes.

Według wcześniejszych zapowiedzi magistratu, odcinek Antoniuka Fabrycznego (na przebudowanej obecnie części mostu) miałby być otwarty 15 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane