Bazar w Swarzędzu nie zostanie zlikwidowany do końca 2011 roku

Autor: Głos Wielkopolski 12 lutego 2010 10:41

Właściciel budynków, w których obecnie funkcjonuje bazar swarzędzki wycofał wypowiedzenie umowy dzierżawy. Dotychczasowa lokalizacja, będzie dostępna dla handlarzy przynajmniej do 31 grudnia 2011 roku - informuje Głos Wielkopolski.

Decyzja o likwidacji bazaru zapadła w czerwcu ubiegłego roku. Stawiała ona w bardzo trudnej sytuacji kupców, dla których handel w tym miejscu był jedynym źródłem utrzymania, a jego koniec oznaczałby dla nich utratę pracy. Ostatecznie po rozmowach z właścicielem budynków, decyzja o likwidacji została odłożona w czasie. - W miejscu bazaru planowana jest realizacja inwestycji, która wyklucza handel w tej formie. Spółka, która jest właścicielem budynków nie zrezygnowała z niej, ale odsunęła ją w czasie - mowi Mariusz Szrajberowski, szef referatu nadzoru właścicielskiego w UMiG w Swarzędzu.
W związku z planami właściciela, gmina rozważała możliwość przeniesienia bazaru w inne miejsce - w okolice Nowej Wsi lub w rejon północnych osiedli Swarzędza. Ostatecznie żadna z propozycji nie została zatwierdzona, a gmina planuje zorganizowanie targowiska w bezpośrednim sąsiedztwie bazaru swarzędzkiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane