Będzie kolejna wojna handlowa w stolicy?

Autor: Polska - The Times 28 lipca 2009 10:37

Kupieckie Domy Towarowe to niejedyne miejsce w stolicy, o które toczyła się walka. W obronie swoich miejsc pracy od ponad roku walczą kupcy z targowiska przy ul. Banacha - podaje dziennik Polska.

Kilka dni temu, już po akcji pod KDT, zawiązali komitet protestacyjny. Boją się, że władze Ochoty, z którymi są w konflikcie, wyrzucą ich z targowiska w taki sam sposób, jak ratusz usunął handlujących w hali na pl. Defilad.

- Po prostu nie zgadzamy się na zmianę lokalizacji naszego bazaru - mówi Jacek Gomółka ze Stowarzyszenia Kupców Bazaru Banacha. - W jedności jest siła, dlatego powstał komitet. Władze Ochoty wstrzymują się od komentarza. Chcą poczekać do września. Wtedy będą znane wyniki konkursu architektonicznego na zagospodarowanie terenu przy ul. Banacha.

Walka o istniejący na Ochocie od początku XX w. bazar trwa już ponad rok. Władze dzielnicy chcą, by na miejscu targowiska powstał dom socjalny, a obok hala targowa o pow. 2 tys. mkw. Problem w tym, że miejsce do handlu w hali znajdzie znikoma część handlujących. Pozostali mieliby się przenieść na plac przy ul. Bakalarskiej. - W tej hali zmieści się co najwyżej 100 stanowisk do handlu - mówi Jacek Gomółka. - A w tej chwili jest ich 800. Na chleb zarabia tu ok. 700-800 rodzin. To ok. 2,5 tys. osób. Co z tymi, którzy nie załapią się na halę - pyta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane