Będzie kolejny nabór wniosków na założenie sklepu na wsi

Autor: dla handlu.pl 22 maja 2009 11:33

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) planuje uruchomienie kolejnego w tym roku naboru wniosków o wsparcie finansowe na "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Pomimo oczekiwań o dotacje nie wystąpiło zbyt wielu chętnych.

Najmniej chętnych zgłosiło się w woj. opolskim, gdzie wpłynęło 80 wniosków, co oznacza wykorzytstanie 23 proc. środków, przyznanych na to działanie. Na Podlasiu wpłynęło 177 wniosków, co oznacza wykorzystanie 67,6 proc. pieniędzy. Agencja chce przyjąć ponad 20 tys. wniosków, bo ma miliard zł do wykorzystania.

Wsparcie w programie jest przeznaczone dla osób, niekoniecznie związanych z rolnictwem, które zdecydują się na uruchomienia małej firmy na terenach wiejskich, może być to stolarnia, sklep czy zakład fryzjerski.
Na ten cel przedsiębiorca będzie mógł otrzymać dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów, do wysokości 300 tys. zł. Działalność musi być zarejestrowana na terenie gminy wiejskiej, miejsko-wiejskiej z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców lub miejskiej (poniżej 5 tys. osób). Wysokość dotacji będzie zależeć od liczby nowych miejsc pracy. W przypadku stworzenia od jednego do dwóch miejsc pracy będzie można otrzymać do 100 tys. zł. Kwotę do 200 tys. zł otrzyma osoba, która utworzy od trzech do czterech miejsc pracy, a do 300 tys. zł ta, która stworzy ich pięć lub więcej. Taką samą kwotę musi z własnych środków wyłożyć przedsiębiorca. Agencja rozpatrzy wniosek o płatność w terminie trzech miesięcy od dnia jego złożenia. Natomiast wypłata środków nastąpi niezwłocznie po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o płatność. Nowe miejsca pracy trzeba będzie utrzymać przez dwa lata, licząc od dnia dokonania płatności przez ARiMR.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane