Bedzie nowa hala dla kupców we Wrocławiu

Autor: naszemiasto.pl 20 kwietnia 2009 11:59

Jeszcze wiosną we Wrocławiu w okolicach ulic Jedności Narodowej i Namysłowskiej ma ruszyć budowa nowej hali kupieckiej. Przeniosą się do niej handlowcy, którzy jeszcze kilka lat temu prowadzili kramy na targowisku przy pl. Grunwaldzkim (obecnie działa tam galeria handlowa), a dziś swoje stoiska mają rozsiane po całym mieście - podaje naszemiasto.pl

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej chce w maju ogłosić przetarg na inwestycję. Wcześniej jednak miejscy radni muszą zmienić plan zagospodarowania terenu. - Ta inwestycja jest spóźniona o kilka miesięcy - wskazuje tymczasem Anna Mierzejewska, prezes wrocławskiego Stowarzyszenia Prywatnych Kupców "1410". - Mówiono nam, że w nowej hali zaczniemy pracować już w grudniu tego roku.
Dzisiaj już wiadomo, że to się nie uda. Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, zapowiada, że budynek będzie gotowy do końca marca 2010 r. I jego zdaniem jest to termin realny.

Przy Namysłowskiej swoje nowe miejsce znajdzie 170 kupców. Będą mieli do dyspozycji 4,5 tys. mkw. To wstępne założenia, bo przygotowanie dokładnego biznesplanu inwestycji miasto zleciło właśnie ekspertom z Politechniki Wrocławskiej. Fachowcy mają ocenić, czy powierzchnia handlowa nie powinna być większa lub mniejsza i po jakim czasie inwestycja się zwróci. A także to, jak dużego parkingu będą potrzebowali klienci hali.
Urzędnicy wstępnie wyliczyli, że budowa hali kupieckiej pochłonie 25 milionów złotych.


Hala przy ulicy Namysłowskiej nie będzie jedyna w mieście. Kolejna ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Swobodnej, Nasypowej i Zielińskiego. Przeniosą się do niej kupcy z ulicy Zielińskiego. Kiedy? Najwcześniej na przełomie 2011 i 2012 roku. W hali tej zmieści się około 350 stoisk.
Możliwe, że miejsca dla kupców pojawią się też przy pl. Nowy Targ. Są plany, by kramy uruchomić na dachu wielopoziomowego parkingu, który miałby tu powstać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane