Biedronka nie wprowadzi płatności kartami

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 12 maja 2009 09:22

W sieci sklepów Biedronka klienci nie mogą płacić kartami płatniczymi. Dzięki temu ceny w dyskontach są niższe - sieć nie musi płacić prowizji, która przyczynia się do zwiększania cen na sklepowych półkach.

- Prowizje pobierane od płatności kartą są bardzo istotnym czynnikiem cenotwórczym. Rezygnując z tej usługi możemy w znaczącym stopniu przyczynić się do utrzymania w naszych sklepach niskich cen - mówi Paweł Tymiński, rzecznik prasowy Jeronimo Martins.

Według niego korzyści z rezygnacji z możliwości płacenia kartą są na tyle duże, że trudno porównywać je z niewygodą wynikającą z konieczności płacenia gotówką. - Klienci wiedzą, że u nas płaci się tylko gotówką. Dodatkowo przy wielu sklepach są umieszczone bankomaty a ich liczba stale rośnie - argumentuje Tymiński.

Z wysokości prowizji niezadowolone są sieci sklepów, które umożliwiają klientom tę formę płatności. - Dwa lata temu przyjrzałam się bliżej wydatkom jakie ponosimy na prowizje za płatności bezgotówkowe. Okazało się, że koszt był straszny - bo wynosił ok. 4 proc. marży. Od tego czasu sytuacja nieznacznie się polepszyła, ale cały czas nie jest dobrze. Uważam, że to nie jest uczciwe - mówi Barbara Sulewska, prezes zarządu spółdzielni PSS w Grajewie.
Podobnego zdania jest Mieczysława Bogdanowicz, prezes PSS Społem Hajnówka. - Za zakupy zrobione za pomocą karty płacimy nawet 2 proc. wartości transakcji. To bardzo dużo - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • beee-biedrona 2010-06-26 16:26:28

  W Biedronkach nic nie ma, brakuje podstawowych produktów, za to są telewizory, laptopy, rowery, meble itp... jeżeli nie można płacić kartą to kto kupi tam za gotówkę, tv czy laptopa ? jak może iść do Media czy Saturna gdzie jest duży wybór, może zapłacić kartą albo dostanie to na raty 0%, i nie liczy się wtedy że przepłaci za to 50 -100 zł. Powinni wycofać tą całą chińszczyznę i sprzęt, a zwiększyć asortyment spożywczy...ostatnio poszedłem po fasolę w puszcze i kostkę rosołową...i co .... fasola była ale tylko czerwona, a kostki rosołowej tylko knor z jakimiś dodatkami.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,46

 • Min

  2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane