Brakuje lokali handlowych na wynajem

Autor: dlahandlu.pl 12 stycznia 2010 10:02

- Obecnie na rynku brakuje lokali na działalność gospodarczą, czyli np. sklepy. Wolne powierzchnie nie stoją długo puste. Sprzyja to windowaniu cen najmu, które w zasadzie stale rosną. Nie są to nagłe skoki, a raczej wzrost stopniowy. Wydaje mi się, że taka tendencja utrzyma się w najbliższym czasie - twierdzi Anna Kwiatkowska z agencji nieruchomości działającej pod Warszawą.

Najemcy szukają lokali na różne sposoby. - Coraz większą popularność zdobywają serwisy ogłoszeniowe, możemy tam odnaleźć takie informacje, które nas interesują najbardziej, czyli przede wszystkim cena, położenie czy wielkość pomieszczenia. Dzięki takim serwisom możemy szybko umówić się na wstępne obejrzenie lokalu - informuje Anna Kwiatkowska.

Według praktyków kiedy chcemy otworzyć działalność gospodarczą w lokalu wynajmowanym, należy zwrócić uwagę na szczegóły podczas podpisywania umowy najmu. Najemca powinien uważać na wysokość czynszu, wzajemne rozliczenia, oraz czas trwania umowy. Dzięki urzędowemu poświadczeniu daty jej sporządzenia, najemca zabezpieczy się na przyszłość, przed jej wypowiedzeniem. Często konieczne jest dostosowanie lokalu do wymogów najemcy. Większy remont należy do zadań właściciela, powinno to być uzgadniane między stronami. Najemca, który chce dokonać większych napraw, powinien sformułować w umowie przejrzyste zasady dotyczące rozliczenia nakładów. Bez żadnych uzgodnień na temat remontu może dojść do poważnych konfliktów pomiędzy stronami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane