Budowa warszawskiego Supersamu opóźnia się

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 18 marca 2009 09:18

Budowa warszawskiego Supersamu opóźnia się

W 2008 roku na miejscu istniejącego wcześniej Supersamu, przy pl. Unii Lubelskiej w Warszawie miała się rozpocząć budowa nowego obiektu handlowo-usługowego. Ze względu na kryzys i problemy z uzyskaniem kredytu prace jak dotąd nie zostały rozpoczęte.

Jak wynika z informacji przedstawionych przez KZRSS Społem, inwestorem obiektów na działce po rozebranym "Supersamie" jest firma BBI Development, z którą Spółdzielnia Spożywców "Supersam" podpisała umowę. Spółdzielnia przekazała deweloperowi prawo użytkowania wieczystego tego terenu w zamian za oddanie jej ok. 5 tys. m kw. powierzchni handlowo - usługowej w nowym budynku.
- Firma BBI Development ma pozwolenie na budowę, ale nie zaczyna prac, bo ze względu na kryzys i skalę przedsięwzięcia banki nie chcą pożyczyć jej pieniędzy na realizację tej inwestycji, której koszt przekracza pół miliarda złotych - czytamy w komunikacie.

Na chwilę obecną plany zakładają rozpoczęcie budowy w połowie bieżącego roku i zakończenie jej w 2012 roku.
Zgodnie z założeniami projektu architektonicznego budynek będzie miał kształt srebrzystej, trójkątnej 90-metrowej wieży otoczonej trójkątnym pierścieniem trzech niższych sześciopiętrowych budynków. Ma się tu znaleźć 54 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej. Pod ziemią powstanie 4-kondygnacyjny parking na 770 samochodów. W dolnej części wieżowca ulokują się "Supersam" i inne obiekty handlowe, w wyższej powstaną biura.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane