Carrefour musi zapłacić za niesrzedanie sklepów na czas

Autor: portalspozywczy.pl 2 września 2009 13:21

Ponad 540 tys. zł będzie musiała zapłacić spółka Carrefour za zwłokę w wykonaniu decyzji związanej ze sprzedażą dziewięciu sklepów przejętych od firmy Ahold - uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

W czerwcu 2007 roku francuska grupa Carrefour otrzymała zgodę Prezesa UOKiK na przejęcie kontroli nad polską spółką Ahold pod warunkiem, że do końca 2008 roku zrezygnuje z wszelkich praw, w tym własności, użytkowania wieczystego, najmu do sklepów - Champion w Grodzisku Mazowieckim, Albert w Jaworznie, Hypernova w Pabianicach, Albert i Carrefour w Chrzanowie, Champion w Sochaczewie, Albert w Konstantynowie Łódzkim oraz Hypernova i Albert w Zamościu.

W styczniu 2009 roku spółka powiadomiła prezesa Urzędu o wykonaniu decyzji. Z nadesłanych dokumentów wynikało, że w odniesieniu do siedmiu sklepów warunek został wykonany w terminie, czyli przed 31 grudnia 2008 roku. Natomiast w stosunku do dwóch sklepów (Champion w Grodzisku Mazowieckim i Albert w Jaworznie) wykonanie decyzji nastąpiło po dacie określonej w decyzji. W pierwszym przypadku umowa sprzedaży została podpisana 22 stycznia 2009 roku, natomiast w przypadku sklepu w Jaworznie 26 stycznia 2009 roku.

Ustalając wysokość kary prezes UOKiK wzięła pod uwagę w szczególności okres, stopień oraz okoliczności naruszenia przepisów ustawy antymonopolowej. Na spółkę została nałożona sankcja w wysokości 542 412 zł., czyli 5 tys. euro za każdy z 26 dni zwłoki w wykonaniu prawomocnej decyzji (od 1 do 26 stycznia bieżącego roku). Decyzja nie jest ostateczna. Carrefour może się odwołać do sądu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane