Carrefour nadal zatrudnia i poszukuje franczyzobiorców

Autor: Gazeta Prawna 17 kwietnia 2009 11:15

Rozmowa z GILLESEM ROUDYM, prezesem Carrefour Polska - Mimo niekorzystnych warunków rynkowych francuska sieć nie ogranicza rozwoju w Polsce. W tym roku otworzy ponad 50 sklepów i zatrudni kilkaset osób - czytamy w Gazecie Prawnej

● Czy Carrefour Polska zamierza w tym roku otworzyć nowe markety. Jeśli tak, to ile i jaką kwotę chce przeznaczyć na inwestycje?

- W tym roku wydamy na inwestycje mniej niż w 2008 roku, kiedy przeznaczyliśmy na ten cel 140 mln euro. Obecnie mamy 80 hipermarketów, 250 supermarketów i 25 sklepów osiedlowych. W tym roku chcemy zwiększyć naszą sieć o cztery hipermarkety i 50 sklepów osiedlowych, z których niektóre będą miały format supermarketów. Jeśli chodzi o lokalizację, to na razie mogę podać tylko dwie, bo zostały już rozpoczęte: w Kłodzku i Jastrzębiu-Zdrój. Jesteśmy czujni i obserwujemy sytuację na rynku. Jeśli ulegnie ona pogorszeniu, to niewykluczone, że w trakcie roku zweryfikujemy plany, a tym samym zrezygnujemy z części otwarć.

● A co ze sklepami franczyzowymi? Czy nie uważa pan, że ten rok wyjątkowo sprzyja rozwojowi sieci w ramach franczyzy?

- Kryzys to dobry moment do takiego rozwoju, bo wielu przedsiębiorców myśli, aby schować się na czas spowolnienia gospodarczego pod parasol ochronny znanej i doświadczonej marki. Wśród nich jest jednak wielu handlowców, których sytuacja nie jest dobra, dlatego ich jedyną szansą na przetrwanie jest wejście do jednej z działających na rynku sieci. My jednak poszukujemy partnerów biznesowych, posiadających sklepy, które w danym regionie odpowiadają naszym oczekiwaniom. A dotyczą one potencjału rozwojowego placówki, zdobywaniu przez nią kolejnych klientów. Dlatego współpracę chcemy nawiązywać z przedsiębiorcami, którzy mają doświadczenie w handlu, są wiarygodni, mają silną pozycję na rynku. Zależy nam na długotrwałej współpracy. W tej chwili prowadzimy wiele rozmów z potencjalnymi partnerami. Obecnie nasza sieć franczyzowa liczy ponad 20 sklepów. W tym roku planujemy ją zwiększyć o kolejne 50 sklepów.

● Nie będzie zwolnień pracowników?

- Raczej możemy mówić o zatrudnianiu nowych pracowników w związku z planowanym w tym roku rozwojem sieci. Tylko do czterech nowych hipermarketów przewidujemy zatrudnienie kilkuset osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane