Carrefour sprzedawał zepsute mięso

Autor: Moje Miasto Lublin 10 sierpnia 2009 09:29

Sanepid skontrolował supermarket Carrefour przy al. Witosa w Lublinie. Okazało się, że mięso w sklepie było popsute. Sanepid wręczył mandat na kwotę 500 zł - informuje portal Moje Miasto Lublin.

Jak podaje Moje Miasto Lublin około godziny 14 pracownicy Sanepidu otrzymali informacje od mieszkanki Lublina o popsutym towarze w sklepie. - Ktoś zadzwonił do nas z informacją, że mięso w tym sklepie jest zepsute. Pojechaliśmy to sprawdzić - mówi portalowi Barbara Sawa-Wojtanowicz z lubelskiego sanepidu.

- Okazało się, że temperatura w lodówkach jest za wysoka. Mięso leżało temperaturze wyższej o kilka niż dopuszczalna - relacjonuje Sawa- Wojtanowicz. Prawidłowa temperatura w lodówkach to niewiele ponad zero stopni. - W lodówce z mięsem powinno być około 1-2 stopnie ciepła. W Carrefourze było około 7-8 stopni - mówi.
Okazało się, że w sklepie zabrakło kontroli wewnętrznych. - Pracownicy nie byli nadzorowani. W raportach pisali prawidłowe temperatury, a tymczasem w ogóle ich nie mierzyli - mówi portalowi Moje Miasto Lublin Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane