Carrefour tłumaczy się z fałszowania kiełbas

Autor: portalspożywczy.pl 14 lipca 2009 10:58

W kwietniu br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych ujawniła nieprawidłowości w znakowaniu kiełbas w krakowskim hipermarkecie Carrefour Polska. - Nieścisłości, na które zwrócono uwagę podczas kontroli, w żadnym wypadku nie powstały na drodze celowej zmiany zamieszczonych opisów na etykietach - zapewnia Maria Cieślikowska, dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej Carrefour Polska w oświadczeniu przesłanym serwisowi portalspozywczy.pl.

Jak wyjaśnia Carrefour, nieprawidłowości w opisie etykiet dotyczyły nie dość dokładnego oznaczenia oraz stosowania skrótów w nazwie produktu, nie odpowiadających opisowi producenta np. "kiel.biala tra.", zamiast "kiełbasa biała tradycyjna". Firma podkreśliła też, że obrót asortymentem, którego oznakowanie na etykietach zostało zakwestionowane, był marginalny. Nieprawidłowości dotyczące oznaczenia znalazły się na produktach o łącznej wadze 8,3 kg.

- Źródłem nieścisłości, które pojawiły się w części opisowej etykiet objętych kontrolą, były problemy związane z przesyłaniem informacji w systemie informatycznym pomiędzy centralą spółki Carrefour Polska a sklepem. Tak więc błędy te nie wynikają z niewprowadzania danych do systemu, gdyż te na poziomie centrali wprowadzane są w sposób kompletny i zgodny z wymaganiami prawa. Chcielibyśmy zapewnić, iż nieprawidłowości te zostały skorygowane przez Dział Informatyki w porozumieniu z Działem Jakości Carrefour Polska i obecnie opisy na etykietach Carrefour w pełni odpowiadają wymogom Ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych prawa żywnościowego - wyjaśnia Maria Cieślikowska.

Jak pisaliśmy, nieprawidłowości wykryto w krakowskim hipermarkecie w Centrum Handlowym Czyżyny. W trakcie kontroli krakowskiego hipermarketu inspektorzy stwierdzili m.in., że na opakowania kiełbasy swojskiej surowej pracownicy Carrefoura nakleili własne etykiety, na których zamieszczono informacje dotyczące składu surowcowego inne niż zadeklarowane przez producenta. Poza tym wykryto także błędy w oznakowaniu kiełbasy białej surowej i białej tradycyjnej. Na etykietach tych produktów nie podano wykazu składników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane