Chcą likwidacji 50 sklepów z alkoholem w Rzeszowie

Autor: Gazeta Wyborcza 18 sierpnia 2009 09:58

Ponad 2 tys. podpisów zebrali zwolennicy ograniczenia liczby punktów sprzedaży alkoholu w Rzeszowie. Obywatelski projekt uchwały w tej sprawie trafi na sierpniową sesję rady miasta - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Komitet chce w Rzeszowie liczby sklepów sprzedających wysokoprocentowy alkohol. Od września ubiegłego roku takich punktów jest 150. - Chcemy, aby zniknęło 50 punktów sprzedających alkohol - mówi Waldemar Sikora, inicjator akcji.

Ratusz nie chce też w tej sprawie zajmować jasnego stanowiska. - O liczbie koncesji na sprzedaż alkoholu decyduje rada miasta - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - Mogę powiedzieć jedynie, że gdy w ubiegłym roku rada miasta zwiększyła liczbę koncesji o 50 - rozeszły się one błyskawicznie. Było po prostu na nie ogromne zapotrzebowanie. I chyba nadal jest, bo do biura ewidencji działalności gospodarczej urzędu miasta zgłasza się wielu przedsiębiorców zainteresowanych uzyskaniem pozwolenia na sprzedaż wysokoprocentowego alkoholu. Za możliwość sprzedawania takiego towaru trzeba płacić 2,1 tys. zł rocznie. Takie koncesje są przyznawane na cztery lata - tłumaczy Maciej Chłodnicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    17,99

  • Śr

    15,17

  • Min

    10,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane