Chełm: Stały poziom zainteresowania produktami ekologicznymi

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 14 kwietnia 2009 10:13

Produkty ekologiczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, ale nie wszędzie: Sprzedaż żywności ekologicznej w Społem PSS w Chełmie nie wykazuje znaczącej tendencji wzrostowej.

Klienci mogą kupować produkty ekologiczne w placówkach Społem PSS w Chełmie od ponad trzech lat. - - Sprzedaż artykułów ekologicznych prowadzona jest obecnie w pięciu naszych placówkach. W dwóch spośród nich obserwujemy nieznaczny wzrost zainteresowania tymi produktami, ale w pozostałych sklepach sprzedaż od dłuższego czasu pozostaje na mniej więcej podobnym poziomie - informuje Krzysztof Zając, prezes chełmskiej spółdzielni.

Powodów tego stanu rzeczy nasz rozmówca upatruje w wysokości cen i niewystarczającej wiedzy chełmian na temat żywności ekologicznej. - Ceny ekoproduktów są przeciętnie o około 20 proc. wyższe od cen tradycyjnej żywności. Nasz region nie jest bogaty i cena podczas robienia zakupów odgrywa kluczową rolę - wyjaśnia prezes. - Bardzo duże znaczenie ma również świadomość ekologiczna wśród klientów, która cały czas nie jest duża.

Spółdzielnia chce nad tym pracować. Od 30 marca do 15 kwietnia trwa akcja edukacyjno-promocyjna chełmskiej spółdzielni, przeprowadzana wspólnie z gazetą „Polska Kurier Lubelski". Na łamach gazety ukazuje się cykl artykułów o żywności ekologicznej dostępnych w sklepach Społem PSS. W tym okresie każdy klient, który zrobi zakupy w placówce "Społem" PSS w Chełmie i kupi gazetę "Polska Kurier Lubelski", otrzyma w prezencie "Atlas Samochodowy Polski".

Wśród ekoproduktów, które można kupić w chełmskich sklepach "Społem" PSS są m.in.: ziarno i mąka z amarantusa, proso i mąka razowa z prosa, mąka żytnia na żurek, otręby cztery zboża, bułka tarta razowa, kaszka orkiszowa, musli "Rajskie", musli orkiszowe z owocami, musli owocowe, biomakarony razowe, przyprawy warzywno - ziołowe Visana produkowane z naturalnych surowców, jak też inne ekologiczne produkty.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane