PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Chleb może zdrożeć pomimo, że mąka tanieje

Autor: Gazeta Wyborcza 28 lipca 2009 10:13

Na cenę chleba składa się zarówno cena mąki, ale też paliwa i pradu. - W tej chwili mąka jest o jakieś 30 procent tańsza, niż była trzy miesiące temu. I to nie tylko nasza, polska - uspokaja mistrz piekarnictwa Ireneusz Kitala. Tak więc wiadomość o tym, że pieczywo zdrożeje, jest plotką. Przynajmniej na dzisiaj - czytamy w Gazecie Wyborczej.

- Mąka rzeczywiście kosztuje mniej - potwierdza Zdzisław Bartelak, szef firmy Consonni. - I to nas ratuje przed podnoszeniem cen na nasze wyroby. A musielibyśmy je podnieść, bo poszły w górę inne rzeczy, przede wszystkim prąd i paliwo. Przykład: jeszcze do niedawna za energię płaciłem miesięcznie 20 tys. zł, teraz - o 10 tys. więcej. No i to trzeba jakoś wkalkulować.

Problem w tym, jak kalkulować, aby nie stracić klientów.

- To pytanie zadajemy sobie mniej więcej od roku (ciesząc się oczywiście, że mąka tanieje) - stwierdza Ryszard Buła, wiceprezes PSS Społem w Częstochowie. - Przez ten czas nie podnieśliśmy ceny pieczywa, bo to nie sztuka. Sztuką jest utrzymać klienta, a on też nie ma za dużo w portfelu i musimy brać to pod uwagę. Nie potrafię jednak powiedzieć, co zrobimy, jeśli ceny prądu i paliwa pójdą w górę. Mogę tylko zapewnić, że nadal będziemy się starać o to, by pieczywo nie traciło na jakości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane