Cienkie papierosy są kupowane nie tylko przez kobiety

Autor: dlahandlu.pl 9 kwietnia 2010 10:15

Coraz więcej marek papierosów ma swoje odpowiedniki w wersji slim. Cienkiepapierosy są chętnie wybierane także przez mężczyzn.

Papierosy cieńsze niż normalne, a więc zawierające mniej wypełniaczy, substancji smolistych, ale i nikotyny, powstały z myślą o kobietach. Jednak coraz częściej po cienkiego papieroska zaczynają sięgać mężczyźni, a slimy przestały być postrzegane jako całkowicie kobiece.

- Mężczyźni poszukują papierosów eleganckich i podkreślających nowoczesny sposób palenia. Poza tym takie papierosy są mniejsze, więc wydaja się zdrowsze - twierdzi właściciel pruszkowskiego sklepu sprzedającego alkohole i papierosy.

Poza tym papierosy w wersji slim są tańsze niż ich tradycyjne odpowiedniki. A według specjalistów dla polskiego konsumenta cena jest wciąż bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze marki papierosów.

- Papierosy wystawiam markami. Obok siebie stawiam różne warianty marki - zwykłe, light, slim, mentol, wraz z cenami. Zauważyłem, że klienci często wybierają najtańsza odmianę, a przeważnie jest to slim - twierdzi sprzedawca.

Jak podają dane AC Nielsen Sp. z o.o., w sierpniu br. co pokazuje, że tempo wzrostu tego segmentu jest naprawdę szybkie.

Według analiz Nielsena w okresie wrzesień 2008 - sierpień 2009 udział segmentu slim w ogólnej sprzedaży papierosów wyniósł około 11 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane