Coraz trudniej prowadzić kiosk

Autor: Gazeta Wyborcza 21 września 2009 09:52

Kioskarka prowadząca kiosk Kolportera w Płocku oodkreśla, że nie odczuwa jeszcze potrzeby zamykania "interesu". Ale przyznaje, że klasycznych budek z okienkiem jest coraz mniej - czytamy w Gazecie Wyborczej.

W ostatnich latach na terenie byłego województwa płockiego na 107 kiosków przestały funkcjonować 22 - wylicza Zdzisław Bender, dyrektor oddziału Ruch SA Mazowsze w Warszawie. - Tradycyjne kioski z okienkiem, tracą na znaczeniu. Nie tylko przez spadek czytelnictwa wywołany działaniem szybszych źródeł informacji niż gazeta. Ale też miejsca, w których też sprzedaje się prasę. Jak sklep spożywczy czy salonik prasowy. Jeden czy drugi obiekt ma tę przewagę nad tradycyjnym kioskiem, że klient może w nich swobodnie dotknąć i obejrzeć towar, na dodatek niezależnie od tego, jaka jest w tym momencie pogoda.

Grzegorz Tomaszewski z działu marketingu mazowieckiego oddziału Kolportera do wachlarza powodów, które spychają kioski w cień, dodaje galerie handlowe.

Przetrwają kioskii na osiedlach. Tak jak te bezpośrednio przy przystankach autobusowych - uważa Zdzisław Bender.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Jacek 2010-08-15 19:12:31

    Kazdy kierowca czy motorniczy ma zarobek na bilecie 0,50 g a mymamy ,fige ijeszcze awanture od klijentow ze niema biletow 15 min mamy robic za friko wydawac swojepieniondze na zakup biletow

  • Jacek 2010-08-15 18:43:13

    czemu nie piszecie o biletach ze sie nieoplaca kioskazom prowadzic Kazdy kioskaz powinien sie zbuntowac i nie prowadzic biletow komunikacji miejskiej

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane