Coraz więcej sklepów zbiera zużyte baterie

Autor: Marcin Szczepanski, dlahandlu.pl 12 sierpnia 2009 09:09

Coraz więcej sklepów zbiera zużyte baterie

Od dnia 28.08.2009 na mocy art. 48 nowej ustawy o bateriach i akumulatorach wszystkie sklepy o powierzchni sprzedaży przekraczającej 25 mkw. są zobowiązane do odbierania od klientów zużytych baterii i akumulatorów. Nie mogą przy tym pobierać z tego tytułu żadnych opłat. W praktyce wymóg ten sprowadza się do obowiązku ustawienia w sklepie specjalnego pojemnika na zużyte baterie, odpowiedniego oznakowania tego miejsce w sklepie i odbierania baterii od klientów a następnie przekazywania zebranych baterii do odzysku.

W zorganizowaniu procesu zbiórki baterii i ich przekazywania do odzysku pomoc oferuje Reba Organizacja Odzysku S.A., która dostarcza sklepom, urzędom oraz placówkom oświatowym pojemniki do zbierania baterii, plakaty i inne materiały reklamowe a także odbiera już wypełnione pojemniki.

Z pomocy firmy korzysta coraz większa liczba sklepów. Projektem została objęta cała sieć Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem Śródmieście. - Początkowo współpraca z firmą Reba obejmowała kilka sklepów jednak ostatnio poszerzyliśmy ją na całą naszą siec - powiedziała nam Jolanta Jędrzejewska z WSS Śródmieście. Według niej widać duże zainteresowanie klientów akcją. - Pojemniki bardzo szybko zaczęły się wypełniać. - Szacujemy, że niebawem pierwsze pojemniki będą musiały zostać zastąpione nowymi - dodaje.

Miejsce odbioru baterii w sklepie może być kolejnym ciekawym pomysłem na przyciągnięcie klientów. - Klienci coraz częściej pytają o możliwość pozostawienia w sklepie baterii. Naszej sieci nic to nie kosztuje a korzyść dla klienta jest ewidentna - podkreśla Jędrzejewska. Raczej trudno spodziewać się, żeby przy okazji pozostawiania baterii klient rozbił większe zakupy - zależność ta będzie zapewne działać w odwrotną stronę. Niemniej pomysł może sprawdzić się marketingowo i być kolejną formą usługi dodatkowej dla klientów sklepu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane