Dłuższe taśmy w kasach powinny rozładowywać kolejkę

Autor: dlahandlu.pl 19 kwietnia 2010 09:12

Klient, który musi czekać zbyt długo do kasy często zaczyna omijać sklep, dlatego specjaliści radzą jak rozładować kolejki. - Przy dużym ruchu klientów należy wybierać boksy kasowe z dłuższym transporterem. Dzięki temu na transporter będą mogły wykładać produkty dwie osoby. Przy mniejszym natężeniu ruchu można zbudować linie kas z boksów o mniejszych gabarytach. Jednak nigdy nie powinna to być jedna kasa. Najmniej dwie - twierdzi właściciel sklepu z Otrębus.

Każdy producent boksów ma w swojej ofercie modele, które różnią się przede wszystkim parametrami rozmiarów: długością i szerokością taśmy transportowej, wielkością komory towarowej, która kiedy jest podzielona na dwie części, co umożliwia segregowanie zakupów dwóch klientów jednocześnie. Boksy doposażone są m.in. w podajniki papierosów, półki na towary impulsowe.

- Praktycznie każdy sklep stara się do maksimum wykorzystać miejsce przy boksach kasowych do sprzedaży produktów impulsowych lub sezonowych. Najczęściej do tego celu stosuje się stojaki, ekspozytory wykonane z drutu, ponieważ nie zajmują zbyt dużej przestrzeni. Prezentuje się na nich mnóstwo wyrobów impulsowych. Od gum do żucia, batoników i innych słodyczy po leki przeciwbólowe, prezerwatywy i prasę - informuje sprzedawca.

W wielu sklepach przy kasie ustawione są lub podwieszone dispensery do papierosów, które także traktowane są jako produkt impulsowy. Często,
szczególnie w okresie letnim w strefie kas ustawia się niewielkie lodówki z lodami lub napojami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane