Do 700 zł ulgi na zakup kasy

Autor: Gazeta Prawna 18 czerwca 2009 10:57

Zgodnie z ustawą o VAT podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania w wysokości 90 proc. jej ceny zakupu, nie więcej niż 700 zł - czytamy w Gazecie Prawnej.

Przedsiębiorca po zakupie kasy fiskalnej musi dokonać jej zgłoszenia w terminie siedmiu dni od dnia jej fiskalizacji do naczelnika urzędu skarbowego w celu otrzymania numeru ewidencyjnego kasy. Numer ewidencyjny kasy oraz książki kasy są identyczne i nie może być przypisany innym urządzeniom. Należy go nanieść na obudowę kasy w sposób trwały. Podatnik musi prowadzić po fiskalizacji kasy wyłącznie sprzedaż w trybie fiskalnym. Podatnicy mogą stosować do ewidencji wyłącznie kasy lub system kasowy, które posiadają potwierdzenia ministra finansów o spełnieniu funkcji wymaganych przez przepisy. Przedsiębiorca musi udostępniać kasy do kontroli stanu nienaruszalności kasy i prawidłowości jej pracy na każde żądanie właściwych organów. Obowiązkowego przeglądu technicznego kas dokonuje się co 24 miesiące.

Kasy instaluje się gdy obrót roczny przekroczy 40 tys. zł lub gdy obrót podatnika rozpoczynającego działalność gospodarczą przekroczy 20 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane