PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Do KAH Społem wkroczył syndyk

Autor: Wiadomości handlowe 14 stycznia 2010 09:17

8 stycznia sąd wydał decyzję o rozpoczęciu procedury upadłościowej wobec Krajowej Agencji Handlowej Społem. Do firmy wkroczył syndyk masy upadłościowej, którego zadaniem będzie poszukiwanie sposobów zaspokojenia roszczeń wierzycieli sięgających ponad 20 mln zł - informują "Wiadomości Handlowe".

Decyzja sądu oznaczać może definitywny koniec idei utworzenia wspólnej sieci handlowej spółdzielni Społem - piszą "WH". Deklaracje ponad 100 spółdzielni, które gotowe były kontynuować projekt oraz porozumienie o współpracy z Grupą Eurocash, w oparciu o które w roku ubiegłym podpisany został układ z wierzycielami, nie znalazły potwierdzenia w konkretnych umowach handlowych.

Według prezesa KAH-u, Przemysława Morysiaka ubiegłoroczne porozumienie z wierzycielami oparte było na akceptacji przez wszystkie strony przygotowanego przez spółkę biznesplanu. Jak twierdzi nie zostały jednak podpisane umowy o charakterze biznesowym, w efekcie czego spółka nie była w stanie zapłacić drugiej raty zobowiązań rozłożonych na lata 2009-2012.
Prezes Morysiak przyznaje, że szanse na kontynuację działań na rzecz utworzenia wspólnej sieci handlowej, czy też wspólnych przedsięwzięć biznesowych spółdzielni Społem za pośrednictwem KAH są obecnie niewielkie. Agencja nie dysponuje bowiem majątkiem mogącym nawet w skromnym stopniu zaspokoić roszczenia wierzycieli. Jak informują "WH" wszystko będzie więc zależało od stanowiska tych ostatnich w najbliższych tygodniach oraz od działań syndyka masy upadłościowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane