Dobry sprzedawca najlepszą reklamą sklepu

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 9 września 2009 09:01

Dobry sprzedawca najlepszą reklamą sklepu

Według naszych rozmówców, właścicieli sklepów spożywczych, najlepsza formą promocji sklepu i poszczególnych artykułów jest wiarygodny i cieszący się zaufaniem klientów ekspedient. - Przez pewien czas mieliśmy sporą rotację na stanowiskach ekspedientów i muszę przyznać, że nienajlepiej wpływało to na wyniki a przede wszystkim popularność naszego sklepu - mówi właściciel sklepu spożywczego na warszawskim Ursynowie.

Według niego sytuacja zmieniła się, gdy sytuacja kadrowa ustabilizowała się. - W tej chwili zatrudniam troje ekspedientów, z czego dwoje pracuje już dłużej niż pół roku. Są to mieszkańcy okolicznych bloków, pod tym kątem prowadziłem też rekrutację, i dla wielu naszych klientów są to sąsiedzi lub znajomi - dodaje.

Jego zdaniem jest to dodatkowa zachęta do zrobienia zakupów w sklepie. - Znając sprzedawcę łatwiej jest przekonać się do danego sklepu, tym bardziej jeśli ekspedient potrafi również doradzić i rzetelnie poinformować o jakości produktów - mówi Marek Piasecki, właściciel innego sklepu w tej dzielnicy. On również przyjął podobną taktykę przy poszukiwaniu ekspedientki kilka lat temu. - Od tej pory pracuje u mnie wciąż ta sama pani, z którą nasi stali klienci są bardzo zżyci. Myślę, że jest to jeden z ważniejszych czynników decydujących o ich lojalności.
Czy w obecnej sytuacji na rynku pracy nie ma pokusy aby w ramach oszczędności poszukać nowych pracowników za mniejsze wynagrodzenia? - Przerabialiśmy już taką politykę i jak stwierdziłem wcześniej nie przynosiła ona dobrych rezultatów. Zanim nowa osoba pozna realia pracy w sklepie, zazwyczaj nie są to osoby z doświadczeniem w sprzedaży, i przekona do siebie klientów mija dłuższy czas, a to kosztuje - podkreśla pierwszy z naszych rozmówców. - Nie wyobrażam sobie zmiany sprzedawczyni - przyznaje krótko drugi z nich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane