Dochodzi do absurdów przy odnawianiu koncesji na sprzedaż alkoholu

Autor: dla handlu.pl 8 czerwca 2009 11:53

Wydawanie koncesji na alkohol obwarowane jest wieloma ograniczeniami. Takie sklepy nie mogą powstawać w okolicy szkół czy kościołów. Bywa jednak, że szkoła powstaje w okolicy sklepu z alkoholem i wtedy nie można odnowić koncesji.

- Polskie przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu potragią być bezwzględne. Ostatnio spotkałem się z sytuacją, w której właściciel sklepu nie dostał zgody na odnowienie koncesji, bo w jego okolicy powstała szkoła językowa dla dorosłych. Oznacza to, że urzędnicy przeoczyli jakieś sprawy, wydali złe decyzje, ale ukarany odmową koncesji został właściciel sklepu - opowiada Gerard Marciniak z sieci sklepów FJ.

Wkrótce mają się zmienić przepisy dotyczące wydawania koncesji na sprzedaż alkoholu i to rynek będzie decydował, ile na terenie miasta czy gminy będzie punktów sprzedaży piwa, wina czy wódki. Resort gospodarki chce uchylić artykuł, który uprawnia rady gmin do ustalania liczby punktów sprzedaży detalicznej napojów alkoholowych oraz uprawnia radnych do decydowania o zasadach ich lokalizacji.

Ideą projektu jest zmniejszanie reglamentacji administracyjnej nakładanej na przedsiębiorców przy podejmowaniu i wykonywaniu działalności gospodarczej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane