Dodatkowa działalność przynosi sklepom ekstra zyski

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 5 maja 2009 13:32

Dodatkowa działalność przynosi sklepom ekstra zyski

Obok swojej sieci placówek handlowych PSS Społem prowadzi również produkcję pieczywa. Posiadanie własnych piekarni pozwala spółdzielni nie tylko w pełni zaspokoić potrzeby sieci sklepów, ale również dostarczać pieczywo do zewnętrznych placówek. Ostatnio informowaliśmy także o uruchomieniu przez sieć sklepów Livio własnej rozlewni wód.

. - 50 proc. produkcji dociera do naszych sklepów, pozostałe 50 proc. wędruje do innych placówek - mówi Wiesław Sznaza, prezes Społem PSS w Elblągu.
Według niego posiadanie własnej sieci sprzedaży to przede wszystkim najłatwiejszy, najbardziej efektywny i najmniej kosztochłonny sposób dystrybucji swoich produktów. Ale są też inne zalety. - W przypadku sprzedaży poza naszą sieć przepływ informacji nie zawsze jest rzetelny. Sprzedaż w placówkach naszej spółdzielni wygląda pod tym względem znacznie lepiej. Dzięki temu możemy lepiej dopasować naszą ofertę i uzyskiwać odpowiednią jakość produkcji - podkreśla prezes.

W ocenie Wiesława Sznazy, aby obecnie istnieć na rynku i skutecznie sprzedawać swoje pieczywo trzeba aktywnie zabiegać o klienta i utrafić w jego preferencje. - Czasy kiedy wystarczyło mieć na półce dwa rodzaje chleba i trzy rodzaje bułek dawno już się skończyły. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby klientów. Obecnie, łącznie z galanterią piekarską, mamy ponad sto gatunków pieczywa. Około 60-70 z nich to nasza stała baza, a reszta to produkty, których życie uzależnione jest od preferencji klientów, które na bieżąco obserwujemy - zaznacza Sznaza.
Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Elblągu jest właścicielem 18 sklepów detalicznych. Trzy spośród nich należą do ogólnopolskiej sieci Lux. Spółdzielnia posiada także dwa zakłady produkcji ciastkarsko-piekarskiej oraz hurtownię.

W ocenie ekspertów posiadanie dodatkowej działalności, uzupełniajacej prowadzenie sklepu pozytywnie wpływa na zróżnicowanie źródeł przychodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,36

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane