Dokumenty elektroniczne z KRS będą miały taką samą moc jak papierowe

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 6 stycznia 2010 12:34

Każdy uzyska bezpłatny dostęp do danych w KRS i rejestrze dłużników niewypłacalnych. Zaświadczenia, wyciągi i odpisy papierowe i elektroniczne będą miały moc urzędową. W KRS będą też adresy poczty elektronicznej przedsiębiorców oraz ich stron internetowych - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Projektowane przepisy umożliwią wnioskodawcy samodzielne pozyskiwanie dokumentów i informacji w formie wydruku komputerowego ze zbioru danych zgromadzonych w KRS i w elektronicznym katalogu. Weryfikacji danych z zawartymi w dokumencie urzędowym służyłyby: cyfrowo-literowy unikalny identyfikator i klauzule umożliwiające posłużenie się wydrukiem.

Projekt przewiduje weryfikację elektronicznych odpisów z Rejestru Dłużników Niewypłacalnych mających moc dokumentów urzędowych. Zaproponowano bezpłatny dostęp w internecie do informacji ujawnionych w rejestrze dłużników niewypłacalnych. Odbywałby się on za pośrednictwem dwóch ścieżek:
● przez stronę internetową - bezpłatnie do przejrzenia i odpłatnie do skorzystania z wydruku dokumentów,
● przez złożenie elektronicznego wniosku o odpis w postaci elektronicznej z podpisem elektronicznym, czyli w taki sposób jak obecnie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane