Dorinek.pl: Internetowa sprzedaż żywności stanie się koniecznością

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 17 marca 2009 11:31

Rośnie sprzedaż działającego od ponad roku sklepu internetowego dorinek.pl. Jak przewiduje Patryk Doering, właściciel sklepu, sprzedaż artykułów spożywczych za pośrednictwem Internetu nie tylko będzie się rozwijać, ale stanie się koniecznością.

W październiku ubiegłego roku, w porównaniu do września liczba zamówień zwiększyła się o 4 proc. W listopadzie i grudniu wskaźnik ten wynosił odpowiednio 15 i 26 proc. W styczniu - 2 proc.
Według Patryka Doeringa sprzedaż internetowa ma przed sobą wielką przyszłość. - Sprzedaż internetowa to nie tylko źródło dodatkowych zysków, ale kierunek, w którym będzie zmierzała sprzedaż żywności w ogóle - mówi Patryk Doering.

Swoje przewidywania opiera na tym jaką drogę przechodziła internetowa bankowość. - Kilka lat temu mBank zaoferował swoim klientom, z perspektywy czasu można powiedzieć innowacyjny produkt - bankowość internetową - przypomina Patryk Doering. - Czy zna Pan dzisiaj jakiś bank nie mający w swojej ofercie kont z obsługą przez Internet? - pyta retorycznie. Według niego podobny los czeka znaczną część sklepów istniejących w tzw. realu.

W ofercie sklepu dorinek.pl oprócz produktów spożywczych dostępne są artykuły dla zwierząt, ksiązki i eBooki oraz papierosy. Internauci mogą tu również doładować swoje telefony komórkowe oraz zajrzeć do e-kiosku, gdzie dostępne są między innymi internetowe wydania gazet i czasopism. W Dorinek.pl klienci mogą płacić zarówno w sposób tradycyjny - przy odbiorze przesyłki, jak i za pośrednictwem nowoczesnych form płatności, takich jak dotpay, PayPal, Płatności, Przelewy 24. Zakupy wysyłane są za pośrednictwem poczty i firm kurierskich na teren całej Polski i do państw Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane