Duże miasta lepszym rynkiem dla żywności bio

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 23 kwietnia 2009 11:11

Na rynku ostatnio pojawiła się nisza - jest coraz więcej osób, które prowadzą zdrowy tryb życia, dbają o kondycję, sprawdzają również skład produktów, którymi się odżywiają. Generalnie umacnia się trend zdrowego odżywiania. Tę tendencję chce wykorzystać PSS Społem zwiększając liczbę stanowisk z żywnością bio.

WSS Społem Śródmieście na początku 2005 roku otworzyła stoiska z żywnością Bio w trzech placówkach sieci, obecnie - w dwunastu. W tym czasie obrót produktami ekologicznymi w tej spółdzielni zwiększył się z 234 tys. zł do 594 tys. zł. Liczba eko-produktów urosła z 379 do 1271.

Ale nie wszędzie sprzedaż zdrowej żywności cieszy się tak dużym powodzeniem. PSS Społem w Chełmie stoiska ekologiczne wprowadziło do swoich sklepów w 2006 roku. Na początku były one dostępne w dwóch największych sklepach, później ich liczba zwiększyła się do pięciu. Firma wystartowała z szerokim asortymentem zdrowej żywności, ale rynek wkrótce go zweryfikował. - Niestety nasz klient nie jest tak bogaty jak warszawski. Z pięciu dostawców z jakimi zaczęliśmy współpracę zostało obecnie trzech - mówiła Agnieszka Sulej z PSS Społem w Chełmie. - Mimo że na naszym rynku nie jest łatwo, to widać dynamikę sprzedaży produktów ekologicznych: średnio 120 proc. rocznie.

Program Ekologiczny Społem to jednak nie tylko sprzedaż artykułów ekologicznych. Spółdzielnie uczestniczące w programie realizują całą gamę działań proekologicznych - między innymi zachęcają klientów do korzystania z ekologicznych toreb, organizują zbieranie zużytych baterii, współpracują z lokalną prasą w celu promowania zachowań służących ochronie środkowiska.

21 kwietnia spółdzielnie Społem  zorganizowały konferencję ekologiczną, na której dzieliły się doświadczenia z prowadzenia stosik bio w swoich sklepach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane