Dwie daty ważności na produktach

Autor: Express Ilustrowany 27 maja 2009 11:15

Przeterminowaną - jak uważa - mąkę bezglutenową, kupił w łódzkim sklepie z żywnością bezglutenową jeden z klientów. Na opakowaniu widniała co prawda informacja, że produkt można spożywać do 6 września br., ale... spod spodu wystawała jeszcze jedna etykieta. - Gdy oderwałem wierzchnią naklejkę, okazało się, że produkt należało spożyć do 6 marca - opowiada pan Andrzej.

Janusz Lichacz, przedstawiciel producenta, tłumaczy: - Jedna z naszych pracownic omyłkowo nabiła na etykietę datę produkcji zamiast przydatności do spożycia. Kiedy dostrzegła pomyłkę, przykleiła na tę etykietę drugą, z prawidłową datą, co jest niedozwolone w naszym zakładzie. Niestety nieprawidłowość ta nie została wykryta i produkt trafił do sprzedaży. Jednak na etykiecie wierzchniej jest faktyczna datą ważności produktu.

- Gdy tylko klient zwrócił mi mąkę, wycofałam ze sprzedaży wszystkie artykuły z podwójnymi etykietami - zapewnia Jolanta Banaszkiewicz, właścicielka sklepu.

Za sprzedaż przeterminowanych produktó grozi mandat w wysokości 500 zł, a także obowiązek wycofania przeterminowanych towarów ze sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane