Dzięki systemom monitorującym liczba kradzieży spada nawet o 50 proc.

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 4 marca 2010 14:15

- Przy wyborze urządzeń monitorujących należy zwrócić uwagę na to w jakiej jakości i szybkości będzie nagrywany obraz na dysku (standardowo kompresja H.264 oraz 6kl/s w rozdzielczości 704x576). Należy także wybrać kamery które "widzą w nocy", by ustrzec się nocnych włamań - mówi Krzysztof Szczygieł z firmy Rett-Pol Telewizja Przemysłowa i Telekomunikacja z Warszawy.


W tej chwili większość rejestratorów pozwala na podłączenie ich do internetu oraz obserwacje obrazu z kamer z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu (nawet z telefonu komórkowego).

Zdaniem eksperta z firmy Rett-Pol, zastosowanie systemów monitorujących przynosi takie korzyści, jak: sprawowanie nadzoru nad pracownikami
(działanie psychologiczne), zwiększenie obrotów pieniężnych w kasie oraz zmniejszenie liczby kradzieży o ok. 50 proc. (jeśli kradzieże się zdarzają, sprawcy są zazwyczaj identyfikowani). - Monitoring umożliwia też kontrolowanie czasu pracy i kontrolę nad sklepem poza godzinami otwarcia. Nagrany materiał pomaga również w sytuacjach z "trudnymi" klientami (oszuści typu dałem 100 zł a tak naprawdę dał 50 zł) - podsumowuje Krzysztof Szczygieł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane