E. Leclerc: Trudno znaleźć lokalizacje pod nowe sklepy

Autor: portalspozywczy.pl 24 sierpnia 2009 10:49

- Sklepy Billi doskonale uzupełnią obecną sieć E.Leclerc pod względem geograficznym. Jedynym miastem, w którym działa jednocześnie Billa i Leclerc jest Radom. Pozostałe placówki niemieckiego operatora są w miejscowościach, w których nie ma naszych sklepów - mówi portalowispozywczemu.pl dyrektor sieci E.Leclerc w Polsce, Krzysztof Gajewski.

  - Poza tym obecna trudna sytuacja gospodarcza powoduje, że nie jest łatwo rozwijać się poprzez rozwój organiczny i budowanie własnych obiektów. Przy takiej konkurencji na rynku problemem jest także znalezienie dobrych lokalizacji pod nowe sklepy. Chociaż kryzys uwolnił ich trochę więcej. Jednak podstawowym powodem była szansa na skokowy rozwój naszej sieci, dzięki tej przejęciu sieci Billa podwoiliśmy liczbę naszych placówek w Polsce. Liczymy na efekt skali, który przyniesie naszej Grupie duże oszczędności. Uzyskamy większe obroty, a tym samym koszty działalności spadną.


Obroty Billi w Polsce to ok. 100 mln euro czyli nieco ponad 400 mln zł?
Wartość obrotów w przeliczeniu na złotówki zależy od kursu złotego. Według naszych informacji roczne obroty Billi w Polsce to nawet 450 - 500 mln zł.


Leclerc będzie potrafił dodatkowo zwiększyć obroty w tych 25 sklepach?
Powiem tak. Sieć Leclerc ma najwyższą sprzedaż z mkw. wśród wszystkich zagranicznych operatorów działających na polskim rynku. Konkurujemy nawet z mniejszymi formatami takimi jak sieci Piotr i Paweł czy Delikatesy Centrum. To pokazuje, że mamy odpowiednią wiedzę, jak zwiększyć sprzedaż w placówkach Billi. O ile jesteśmy w stanie zwiększyć obroty? Za wcześnie o tym mówić, transakcja zakupu nie została jeszcze sfinalizowana.

Kiedy spodziewają się Państwo ostatecznej decyzji?

Mamy nadzieję, że transakcję zamkniemy do końca roku. Nie możemy być jednak pewni. Patrząc na inne tego typu transakcje, które miały miejsce na rynku sprawy mogą się przeciągnąć. Urząd może żądać dodatkowych dokumentów lub będzie chciał dokładnej przyjrzeć się transakcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane