Efektowne oświetlenie wpływa na zwiększenie sprzedaży

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 12 stycznia 2010 09:04

Efektowne oświetlenie wpływa na zwiększenie sprzedaży

Zdaniem specjalistów w dobrze oświetlonym sklepie produkty sprzedają się w większych ilościach i wzbudzają większe zainteresowanie. Oświetleniem możemy wyróżnić grupy towarów, zarówno te, które znajdują się aktualnie w promocji jak i te, na które z różnych powodów chcemy zwrócić uwagę klienta.

- W zależności od efektu świetlnego, jaki chcemy osiągnąć w danej placówce handlowej, można wyróżnić trzy główne rodzaje oświetlenia - ogólne, akcentujące i dekoracyjne. Największą rolę w placówkach handlowych, odgrywa oświetlenie akcentujące, bezpośrednio oświetlające daną ekspozycję. Najczęściej wykorzystuje się do tego celu reflektorki wyposażone w halogenowe źródła światła - wyjaśnia Marek Piekarski z firmy BS Project, która zajmuje się projektowaniem wnętrz.

W oświetleniu dekoracyjnym wszystko zależy od wyobraźni projektanta np. lampy wbudowane w podłogę mogą wyznaczać kierunek poruszania się po sklepie. Jednak nie należy zapominać o świetle dziennym, które przez długie godziny dociera do wewnątrz przez okna. - Podczas projektowania oświetlenia oprócz oddziaływania na samego klienta nie należy zapominać o konieczności zapewnienia komfortu pracy samym pracownikom. W pomieszczeniach handlowych istnieją obszary robocze, strefy komunikacyjne, wystawy towarów, reklamy produktów, lady wymagające zastosowania natężenia oświetlenia o różnych wartościach. Trzeba stosować odpowiedni poziom natężenia oświetlenia. Dlatego też oprócz oświetlenia ogólnego, stosuje się oświetlenie miejscowe, dodatkowo rozmieszczone nad wybranymi płaszczyznami sklepu. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, aby zachować odpowiednie proporcje stosowanych rozwiązań - twierdzi Marek Piekarski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane