Eksmisja z hali targowej

Autor: Dziennik Łódzki 17 czerwca 2009 11:21

Część kupców, handlujących w hali Zielony Rynek, nie zgadza się na warunki, dyktowane przez rządzącą halą spółkę. Konflikt doprowadził do wyroków eksmisji dla dwóch osób. W sprawę włączyli się klienci, którzy zebrali podpisy z poparciem, które wręczą zarządowi - podaje Dziennik Łódzki.

Kupcy, którzy kilka lat temu składali się na budowę hali, nie są właścicielami, lecz dzierżawcami boksów. Choć za pojedynczy segment składali się po 43 tys. złotych, o wielu warunkach prowadzenia handlu decyduje prowadząca halę Grupa Kupców Ziemi Łódzkiej.

W Konflikcie ze spółką jest Bożena Kegler, która handlowała artykułami spożywczymi. Wpłaciła pieniądze na boks, podpisała umowę przedwstępną, a wstępnej już nie. - Była on krzywdząca - kwituje Kegler. Grupa Kupców skierowała wniosek do sądu, który nakazał eksmisję. Wyrok wykonano.

Wyrok eksmisji ma także Grażyna Tomalska, która bez zgody Grupy Kupców zmieniła branżę z dziecięcej na cukierniczą. Na utrudnienia narzeka też Dariusz Gołygowski. - Chciałem podnająć swój boks, tymczasem spółka zarządała niezliczonych informacji o nowym dzierżawcy - dodaje.

Jolanta Zborowska, wiceprezes Grupy Kupców Ziemi Łódzkiej, uważa, że sąd wydając wyrok eksmisji miał rację. - Pani Kegler miała wiele czasu, by podpisać umowę. Skoro 75 osób mogło ją podpisać, to jedna osoba nie może być wyjątkiem. Oczywiście, otrzyma ona z powrotem poniesione przez siebie nakłady - zapewnia.

Jej zdaniem, umowa jest dla kupców korzystna. - Dzięki niej możemy dbać o różnorodność asortymentu sprzedawanego na terenie hali. Dzięki temu obiekt jest bardziej atrakcyjny dla klientów - tłumaczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane