Ekspozycja owoców powinna być podkreślana jedynie białym światłem

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 8 grudnia 2009 09:08

Ekspozycja owoców powinna być podkreślana jedynie białym światłem

Odpowiednio skomponowane stoisko owocowo-warzywne może stać się odskocznią od jesiennych kolorów. Najpopularniejszymi meblami przeznaczonymi na owoce i warzywa są regały przyścienne, do których klient ma dostęp z jednej strony. Najczęściej meble te mają miejsce na wyłożenie całych skrzynek oraz półki przeznaczone na produkty luzem. Półki regałów powinny być pochylone pod odpowiednim kątem - od kilkunastu do nawet trzydziestu kilku stopni. Poprawia to dostęp do produktów i ułatwia ich zaprezentowanie. Najczęściej spotykanym kolorem mebli na stoiskach warzywniczych jest zieleń, która dobrze komponuje się z towarem.

- Większość regałów przyściennych na owoce i warzywa wyposażana jest w lustra, powiększające optycznie samo stoisko oraz ilość wyłożonego towaru, a także oddające klimat świeżości i obfitości asortymentu. Lustra są najczęściej montowane pod skosem lub w łuku, co dodatkowo powiększa wrażenie pomnożenia ekspozycji - zauważa pracownica agencji promocyjnej SHM.

Regał na owoce i warzywa powinien mieć własne oświetlenie. W przypadku tej kategorii stosuje się jedynie światło białe, które podkreśla naturalny
wygląd owoców i warzyw. Światło żółte, czerwone, zielone lub niebieskie mogłoby stworzyć wrażenie nienaturalności ekspozycji. Zdaniem specjalistów ważną rolę w stworzeniu atrakcyjnej ekspozycji odgrywają akcenty świetlne, czyli dodatkowe punktowe doświetlanie owoców lub warzyw, mających gładką skórę.

Jednak żeby warzywa i owoce dobrze się prezentowały muszą być świeże. Małe uszkodzenia przyspieszają dojrzewanie, co skraca termin przydatności. Dlatego ważne jest zraszanie produktów czystą wodą, utrzymywanie porządku. Należy również na bieżąco uzupełniać zapas reklamówek do pakowania warzyw i owoców. - Aby maksymalnie wydłużyć trwałość ziemniaków czy marchewek nie należy ich myć. Ale na kupującego negatywnie oddziałują piasek i grudki ziemi. Należy znaleźć złoty środek - zauważa specjalistka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane