Elektroniczne etykiety cenowe wkrótce trafią do mniejszych placówek

Autor: dlahandlu.pl 14 stycznia 2010 09:14

Systemy elektronicznych etykiet cenowych będące w ofercie firmy Constans M, umożliwiają dokonywanie zmian cen w "czasie rzeczywistym" przy użyciu systemu bezprzewodowej transmisji danych. Na razie jest to oferta kierowana do większych placówek handlowych. Jednak według specjalistów ekonomiczne uzasadnienie instalacja systemu znajduje zarówno w małych jak i dużych sklepach.

- Elektroniczne etykiety cenowe, to system prezentacji informacji o cenie, promocji i innych ważnych danych np. dotyczących stanów magazynowych. Te etykiety z pewnością wyprą papierowe cenówki ze sklepów. Elektroniczna etykieta cenowa nie podlega wymianie, zmienia się na niej tylko wyświetlana informacja o cenie produktu, cenie jednostkowej, promocji - przekonuje Krzysztof Płoszaj z firmy Constans M.

 

Cena pojedynczej etykiety wynosi kilka euro, w zależności od rodzaju i wielkości. Najmniejsza etykieta ma wymiary 46 x 36 x 13 mm. Żywotność baterii to okres od 3 do 5 lat w zależności od częstotliwości dokonywanych zmian. Cena pojedynczej baterii kształtuje się na poziomie 0,5 euro. 

Rozwiązanie ma na celu zaoszczędzenie czasu personelu sklepu poświęcanego na wymianę standardowych etykiet. - Inną korzyścią jest redukcja kosztów związanych z niezgodnością cen. Poza tym wartością dodaną jest zadowolenie klientów - przekonuje Krzysztof Płoszaj.

Specjalne etykiety przeznaczone są do prezentacji cen owoców i warzyw, gdzie oprócz informacji o cenie umieszcza się informacje o klasie produktu, kraju pochodzenia, rozmiarze, kolorze itd. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane